Kategorie

Tetric EvoFlow Bulk Fill 2g Zobacz większe

Tetric EvoFlow Bulk Fill 2g

Nowy produkt

Ivoclar Vivadent

140,00 zł

140,00 zł

Zamów mailem

Opis produktu

Płynne kompozyty typu bulk-fill przeznaczone są do bezpośredniego wypełniania ubytków kl. I i II. Po utwardzeniu charakteryzują się przeziernością zbliżoną do naturalnej zębiny.

Technologia Aessencio oraz fotoinicjator Ivocerin umożliwiły firmie Ivoclar Vivadent zrobić kolejny krok w kierunku optymalizacji estetycznych właściwości kompozytów typu bulk-fill

Technologia Aessencio powoduje zmiany przezierności materiału (zmniejszenie), podczas procesu utwardzania kompozytu. Cecha ta pozwala na maskowanie przebarwień zębiny.

Tetric EvoFlow Bulk Fill może być aplikowany w warstwach do 4 mm grubości i utwardzany w zaledwie 10 sekund (≥ 1,000 mW/cm2).

Podczas nakładania końcowej warstwy materiału na powierzchni zgryzowej, lekarze mają teraz możliwość wyboru zarówno kompozytu uniwersalnego, na przykład Tetric EvoCeram czy IPS Empress Direct, jak i kompozytu typu bulk-fill, takiego jak Tetric EvoCeram Bulk Fill. Jeśli wybiorą kompozyt typu bulk-fill, mogą skorzystać z usprawnionej procedury klinicznej i cieszyć się estetycznym rezultatem,równie doskonałym jak w przypadku stosowania konwencjonalnych technik warstwowych.

Tetric EvoFlow Bulk Fill celowo posiada cechy płynnej konsystencji, które odróżniają go od Tetric EvoFlow- płynnego kompozytu najczęściej sprzedawanego w Europie.

Właściwości te zostały dopasowane do wymagań stawianych materiałom przeznaczonym do wypełniania ubytków w dużej objetości.

W rezultacie materiał wykazuje doskonałe powinowactwo do powierzchni zęba i posiada samopoziomującą konsystencję.

Opakowanie : 

Tetric EvoFlow Bulk Fill 2g