Kategorie

Nowy SDR Refill Zobacz większe

6 x SDR Plus Bulk Fill Flowable 50 kampiul + Lampa SmartLite Focus

535_sdr-refill

Nowy produkt

Dentsply

3 990,00 zł

3 990,00 zł

Zamów mailem

Opis produktu

Lampa Smart Lite Focus : 

- Sprawdzona efektywność polimeryzacji

- Łatwość użytkowania

- Praktycznie stała gotowość do pracy

Optyka lampy polimeryzacyjnej SmartLite Focus redukuje rozpraszanie światła oraz zapewnia homogenny przekrój wiązki światła. To zapewnia większości światłoutwardzalnych materiałów wypełniających DENTSPLY rekomendowaną głębokość polimeryzacji nawet dla odległości 8mm.

Kliniczne korzyści:

- Skuteczna polimeryzacja nawet przy zwiększonej odległości

- Jednorodne efekty polimeryzacji w obrębie naświetlanego pola

SmartLite Focus wyróżnia się ergonomicznym kształtem, końcówką z możliwością obrotu, prostą aktywacją 20 sekund cyklu naświetlania za pomocą jednego przycisku.

- Doskonały dostęp w warunkach jamy ustnej

- Łatwa obsługa jednym przyciskiem

- Jeden program dla bezpośrednich i pośrednich uzupełnień

SmartLite Focus jest gotowa do pracy natychmiast po zakupie bez konieczności początkowego naładowania. Wymienne akumulatory oferują stabilne źródło energii nawet po długim przechowywaniu. Lampa ta wykorzystuje technologię " inteligentnego ładowania", która monitoruje stan baterii, a następnie uruchamia odpowiedni tryb ładowania:

Automatyczny tryb szybkiego ładowania - kiedy bateria jest niemal rozładowana, zapewnia przynajmniej 5 minutowy czas naświetlania po 10 minutowym doładowaniu

Standardowy tryb ładowania - przywraca pełną pojemność baterii w czasie krótszym niż 3 godziny

Tryb oczekiwania - zapobiega przegrzaniu po osiągnięciu pełnego naładowania

Cechy i zalety

- Najnowocześniejsza technologia

- Żarówka diodowa umieszczona na końcu

- Brak światłowodu

- Duża i niezmienna intensywność naświetlania

- Skrócony czas naświetlania

- Długa żywotność żarówek diodowych (LED) - nie ma konieczności wymiany żarówek

- Wysoka efektywność reakcji polimeryzacji- Wysoka moc

Opakowanie:

1 x Lampa polimeryzacyjna SmartLite Focus Dentsply (lampa, ładowarka, dwie osłony na oczy, 50x jednorazowych osłonek, adaptery, instrukcje, akumulatorowe zasilanie):

- 1x SmartLite Focus

- 1x Charging Base

- 1x Rechargable Battery Pack

- 2x Eye Protecion Shields

- 50x Smartite Sleeves

- 1x Power Connector incl. Adapters

- 1x Instruction for use

SDR Plus Bulk Fill Flowable

Inteligentny materiał odbudowujący zębinę SDR – jest pierwszym i jedynym półpłynnym kompozytem do zębów bocznych, który oferuje możliwość tworzenia warstw o grubości 4 mm.
Szybka technika aplikacji oparta na technologii SDR, obniżone o 60% naprężenie skurczowe oraz właściwości samopoziomujące to prawdziwy przełom w efektywnym leczeniu zachowawczym zębów bocznych.

Najnowszy półpłynny kompozyt SDR jest przeznaczony do zastosowania jako podkład w grubej warstwie pod wypełnienia kompozytowe w odcinku bocznym. Można go jednorazowo aplikować aż do 4mm grubości. Możliwość aplikacji jednowarstwowo dużych porcji kompozytu stanowi istotny przełom w skróceniu czasu zabiegu . Chociaż cała koncepcja brzmi dość prosto to jednak oparta jest ona na bardzo ważnych i zarazem innowacyjnych właściwościach materiału przeznaczonego do tego celu.Zwiększona głębokość polimeryzacji:
Podstawową zaletą półpłynnego kompozytu jest możliwość spolimeryzowania go w warstwie o grubości aż do 4mm. SDR wykazuje taką niezwykłą właściwość dzięki innowacyjnej inicjacji przebiegu procesu polimeryzacji oraz dzięki swym cechom optycznym, które dodatkowo wzmacniają penetrację światła w głąb materiału.Specjalne właściwości użytkowe:
SDR oferuje prawdziwą wygodę i łatwość stosowania. Będąc materiałem o półpłynnej charakterystyce może być szybko aplikowany w dużych porcjach ponieważ błyskawicznie adaptuje się do wewnętrznej konfiguracji ubytku bez jakiejkolwiek konieczności modelowania po aplikacji.
Dodatkowo materiał wykazuje niezwykłą zdolność do samoczynnego tworzenia warstw ( samopoziomowanie) i już po kilku sekundach tworzy jednolity podkład typu "base" dla późniejszej aplikacji kompozytu wypełniającego. Nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych czynności manipulacyjnych. Bez wyjątkowych właściwości reologicznych jakimi wyróżnia się ten materiał nie byłoby możliwe wypełnienie ubytku jednorazowo dużą ilością kompozytu i zapewnienie jednocześnie optymalnej adaptacji do całej powierzchni ubytku. Komfort pracy zapewnia także możliwość stosowania SDR w połączeniu z dowolnym system wiążącym oraz z dowolnym kompozytem do odbudowy warstwy szkliwnej.Obniżona wielkość naprężenia skurczowego:
Technologia zastosowana w kompozycie SDR zapewnia unikalny przebieg procesu polimeryzacji. W trakcie tej reakcji naprężenie skurczowe jest bardzo obniżone i narasta powoli warunkując wolniejszą dynamikę przebiegu poszczególnych faz polimeryzacji. Dlatego ostateczna wartość naprężenia skurczowego jest aż o 60% niższa w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku kompozytami. Ma to niezwykle korzystny wpływ na jakość oraz trwałość adhezyjnego połączenia materiału z tkankami zęba.Zamów :


SDR 6 x 50 kampiul 

Otrzymasz Gratis :

Lampę SmartLite  Focus firmy Dentsply