Kategorie

QuixFil 20x0.28g Zobacz większe

QuixFil 20x0.28g

201_quixfil-20x0.28g

Nowy produkt

Dentsply Dentsply

259,00 zł

Opis produktu

QuixFil 20x0.28g

Kompozyt QuixFil to prosty i dobry sposób na trwałe wypełnienia ubytków w zębach przedtrzonowych i trzonowych. Ograniczona ścieralność daje pewność trwałości wypełnień.

Prosta technika polimeryzacji (4 mm w 10 sek.) oraz jeden, uniwersalny odcień dzięki efektowi kameleona pozwalają na szybkie wykonanie kosmetycznego wypełnienia.Wskazania kliniczne: Ubytki klasy I i II w zębach bocznych.Materiał złożony QuixFil jest przeznaczony do wykonywania stałych wypełnień w zębach bocznych. Kompozyt QuixFil występuje w jednym uniwersalnym odcieniu. Dzięki temu chociaż nie jest możliwe idealne dopasowanie koloru do tkanek zęba w każdych warunkach klinicznych to jednak wypełnienie spełnia podstawowe oczekiwania pacjentów co do rezultatu kosmetycznego.Cechy i zalety:

- konsystencja pasty,

- krótki czas polimeryzacji (10 sek./4mm),

- długi czas pracy (100 sek).QuixFil wyróżnia bardzo duża ilości wypełniacza organicznego (66% objętościowo i 86% wagowo).Skład chemiczny wpłynął korzystnie na ograniczoną wielkość skurczu polimeryzacyjnego - 1,73% oraz naprężenia skurczowego. Dzięki technologii precyzyjnej kontroli średnicy cząsteczek wypełniaczy (ang. Precise Filler Control Tech) udało się osiągnąć optymalną lepkość pasty. QuixFil, poprzez zastosowanie technologii BIT (ang. Bi-modal Interstitial Technology) posiada najwyższą zawartość wypełniacza. Badania pochodzące z Uniwersytetów w Creighton i Mainz dowiodły, że QuixFil cechuje wyjątkowo niska ścieralność i obniżone napięcie skurczowe. Te parametry zapewniają trwałość i czynią z QuixFilu idealny materiał wypełniający do zębów bocznych.


Opakowanie:

1 x 20 kompiuli ( 20 x 0,28g )

Podobne Produkty