OptiDam Gumy 10szt

OptiDam Intro Kit 10szt + Ramka

zł105.00
No tax

Anterior Posterior

Zestaw
Quantity

Kerr
292_optidam-gumy-10szt
Paynow

Pierwszy trójwymiarowy koferdam.

OptiDam jest pierwszym trójwymiarowym koferdamem, zaopatrzonym w wypustki. Połączenie tak unikalnego kształtu z anatomicznie ukształtowaną ramką sprawia, że OptiDam jest doskonale dopasowany do kształtu twarzy, dzięki czemu dostęp do pola zabiegowego jest lepszy. Ta kombinacja wpływa również na redukcję naprężeń powstających przy zakładaniu koferdamu. Minimalne jest także ryzyko spadnięcia klamry mocującej gumę na zębie.

OptiDam jest dostępny w dwóch wersjach – do zębów przednich i bocznych. Nie wymaga tak czasochłonnych przygotowań przed założeniem, jak klasyczny koferdam: nie potrzeba zaznaczać miejsc, w których mają być wykonane dziurki, nie potrzeba wycinać dziurek dziurkaczem - wystarczy proste odcięcie wypustek nożyczkami. Unikalny koferdam 3D w połączeniu z anatomiczną ramką gwarantuje mniejsze naprężenia przy zakładaniu. Ponadto, oprócz łatwej i szybkiej pracy, OptiDam gwarantuje maksimum komfortu i bezpieczeństwa dla pacjenta.

Cechy i zalety:

- Guma,

- Naturalny lateks o wysokiej jakości,

- Bez zapachu,

- Trójwymiarowy, uniwersalny kształt dopasowany do kształtu jamy ustnej,

- Zmniejszone napięcie ułatwiające aplikację,

- Brak potrzeby odcinania nadmiarów materiału,

- Zwiększony dostęp i poprawiona widoczność zapewniające optymalne warunki pracy,

- Zwiększony komfort pacjenta,

- Wypustki skracające czas aplikacji w porównaniu z tradycyjnym koferdamem,

- Brak potrzeby zaznaczania pozycji zębów na arkuszu koferdamu,

- Ramka,

- Kształt anatomiczny,

- Tworzywo o wysokiej jakości, które można sterylizować w autoklawie.Korzyści związane z zastosowaniem OptiDam:

- OptiDam gwarantuje czyste i suche pole zabiegowe, czyniąc każdą procedurę nie tylko łatwą, ale i bezpieczną,

- OptiDam doskonale izoluje wszystkie tkanki miękkie: nie ma potrzeby odsuwania języka pacjenta, a jego policzki, wargi czy dziąsła nie będą więcej przeszkadzać w czasie zabiegu,

- OptiDam gwarantuje utrzymanie suchości, co jest podstawą większości przeprowadzanych zabiegów. Materiały wrażliwe na wilgoć mogą być bezpiecznie stosowane, gdyż pole zabiegowe jest przez cały czas suche,

- OptiDam gwarantuje maksymalna ochronę zarówno dla pacjenta jak i dla personelu medycznego: pacjent jest chroniony przed przypadkową aspiracją lub połknięciem ciała obcego. OptiDam to gwarancja ochrony przed drobnoustrojami pacjenta przenoszonymi droga kropelkową.

Opakowanie:

10 x guma OptiDam.Przy zamówieniu - Pamiętaj o wyborze zestawu

292_optidam-gumy-10szt
New