MetaFix Asortyment

MetaFix Asortyment

zł725.00
No tax
Quantity

Kerr Hawe
3604
Paynow

Formówki typu all-in-one, do ubytków klasy II.

MetaFix są formówkami przeznaczonymi do wypełnień ubytków klasy II. Posiadają pasek anatomicznie ukształtowany i wyprofilowany zgodnie z krzywizną zęba. Pasek formówki wykonano ze stali o odpowiedniej sprężystości, która zapewnia bezproblemowe włożenia go do przestrzeni międzyzębowej bez deformacji i bez uszkodzenia tkanek miękkich.

Czynność tę ułatwia niewielka grubość paska, równa 0,038 mm. Odpowiednie ukształtowanie paska formówki zapewnia uzyskanie perfekcyjnego punktu stycznego, doskonałej adaptacji brzeżnej i optymalnego kształtu wypełnienia w przestrzeni międzyzębowej.Formówki posiadają wbudowany napinacz (pierścień zaciskowy), który eliminuje potrzebę zastosowania dodatkowych narzędzi, a jego konstrukcja sprawia, że kształtka jest bardzo lekka i zapewnia pacjentowi komfort w czasie zabiegu. Nowością w stosunku do innych formówek jest urządzenie otwierające, które umożliwia przerwanie paska formówki po zabiegu i łatwe usunięcie kształtki w płaszczyźnie poziomej.

MetaFix dostępne są w trzech rozmiarach: small (mały, do przedtrzonowców), medium (średni, do trzonowców o normalnej wielkości) i large (duży, do dużych zębów trzonowych). Poszczególne rozmiary formówek oznaczone są na pasku odpowiednim kodem – liczba otworów na pasku wskazuje wielkość formówki.

MetaFix występują w zestawach MetaFix Assorted Kit zawierających wszystkie rodzaje kształtek (3 x 50 szt.) lub w postaci uzupełnień zawierających 50 szt. formówek w jednym rozmiarze.


Cechy i zalety:Zintegrowany napinacz:

- zaciśnięcie i adaptacja paska bez potrzeby zastosowania dodatkowych narzędzi - zmniejszenie liczby narzędzi w gabinecie,

- łatwość użycia - łatwa i szybka praca.Anatomicznie ukształtowany i wyprofilowany pasek o grubości 0,038 mm:

- proste i szybkie odtworzenie punktu stycznego na odpowiedniej wysokości - oszczędność czasu lekarza,

- zmniejszenie nadmiarów materiału kompozytowego i skrócenie czasu opracowania wypełnienia - oszczędność materiału kompozytowego i czasu lekarza,

- poprawa adaptacji formówki w części przyszyjkowej - poprawa jakości szczelności brzeżnej - trwałe wypełnienia.


Pasek otwierający formówkę:

- eliminacja niebezpieczeństwa uszkodzenia wypełnienia - brak potrzeby naprawy wypełnienia,

- łatwość usuwania formówki - skrócenie czasu zabiegu.Oznaczenie wielkości formówki:

- łatwy wybór formówki o odpowiedniej wielkości- zmniejszenie strat związanych z wyborem formówki o nieodpowiedniej wielkości.


Opakowanie:

1 x formówka 50 sztuk small

1 x formówka 50 sztuk medium

1 x formówka 50 sztuk large

3604
New