DENTAPORT ZX OTR Set Morita
DENTAPORT (ROOT ZX + TRI AUTO ZX) Zintegrowany z endometrem mikromotor endo

DENTAPORT ZX OTR Set Morita

12 899,00 zł
Brak podatku
Ilość

Morita
PRF
Paynow

DENTAPORT ZX OTR Set Morita

Najnowsza technologia OTR zastosowana w systemie DentaPort ZX zapewnia optymalny moment obrotowy urządzenia (torque) zarówno w trakcie pracy przy użyciu standardowego ruchu rotacyjnego i recyprokatywnego. Mikropęknięcia i uszkodzenia pilników są całkowicie wyeliminowane.

 • Pomiar, opracowanie i polimeryzacja – wszystko za pomocą jednego urządzenia
 • Elektroda czynna (elektroda pilnika) zintegrowana z kątnicą zapewnia większą dlugość roboczą
 • Automatyczne funkcje bezpieczeństwa (Auto-Kontrola)
 • Opracowanie kanału za pomocą maksymalnie 3 pilników

Bezpieczne opracowanie kanału korzeniowego za pomocą nowej technologii OTR (Optimum Torque Reverse)

Najnowsza technologia OTR łączy w sobie zalety standardowego ruchu rotacyjnego oraz ruchu recyprokatywnego: urządzanie pracuje w standardowym ruchu rotacyjnym do momentu osiągnięcia wcześniej ustawionego maksymalnego momentu obrotowego. Kiedy obciążenie z jakim pracuje pilnik wzrasta urządzenie automatycznie przechodzi w tryb ruchu recyprokoatywnego – ruch pilnika 90° w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Przy zmniejszeniu obciążenia pilnik ponownie wykonuje ruch 180° zgodny z ruchem wskazówek zegara.

Instrumenty recipro pozwalają na szybkie opracowanie całego kanału korzeniowego. Jednak, w niektórych przypadkach mogą one również spowodować mikro-nacięcia na powierzchni opracowywanych zębów. Ta wada systemu recipro została całkowicie wyeliminowana w technologii OTR.

Optimum Torque Reverse: Bezpieczeństwo pracy

Podczas pracy w kanale narzędzie poddawane jest bardzo dużym naciskom i przeciążeniom, które są przeciwstawne momentowi obrotowemu endomotora. W rezultacie pilniki rotacyjne pękają z powodu nadmiernego obciążenia podczas skręcania. W związku z tym, należy maksymalnie ograniczyć wpływ momentu obrotowego na pilnik. Dzięki zastosowaniu technologii OTR, ruch pilnika ulega zmianie w momencie przekroczenia ustawionego momentu obrotowego. Pilnik wykonuje wtedy ruch 90° w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Po wykonaniu ruchu recipro pilnik ponownie rozpoczyna pracę w standardowych ruchu rotacyjnym z lepszą skutecznością cięcia i usuwania zanieczyszczeń.

Zalety: procedura ta jest powtarzana wyłącznie jeśli po wykonaniu ruchu 180° obciążanie pilnika jest nadal wysokie.  Jeśli obciążenie jest niskie pilnik wykonuje ciągły ruch rotacyjny. Procedura opracowania kanału jest teraz niezwykle łatwa, i wymaga użycia od 1 do 3 pilników (dowolny system pilników Ni-Ti za wyjątkiem innych pilników typu Recipro np. Reciproc czy TF Adaptive). Lepsze usuwanie zanieczyszczeń z kanału, lepszy dostęp do kanału oraz zachowanie anatomicznego kształtu kanału, wszystkie te zalety pozwalają na zaoszczędzić czas oraz materiały.  

Prawidłowa reakcja w odpowiednim momencie.

Możesz całkowicie polegać na zintegrowanym systemie bezpieczeństwa: Ruch pilnika rozpoczyna się w momencie wprowadzenia pilnika do kanału a kończy się po jego wyjęciu. Automatyczne funkcje bezpieczeństwa uruchamiają się w momencie kiedy obciążenie pilnika przekroczy wcześniej ustawionego momentu obrotowego (torque).  

DentaPort Root ZX – Lokalizator

Lokalizator wierzchołka z opatentowaną funkcją Quotient Method zapewnia niezmiennie dokładne wyniki pomiaru, nie zależnie od ilości krwi bądź roztworu fizjologicznego w kanale. Następca starszego modelu Root ZX jest aktualnie jednym z najlepiej sprzedających się endometrów na świecie.

 • Dokładna pozycja pilnika w kanale: czytelna skala dokładnie pokazuje pozycję pilnika w kanale
 • Sygnalizacja dźwiękowa zwiększa bezpieczeństwo pracy: moment kiedy pilnik zbliża się do otworu wierzchołkowego sygnalizowany jest akustycznie
 • Lekka i stabilna obudowa urządzenia
 • Automatyczna kalibracja zapewnia maksymalną precyzję – dopasowanie do zmieniających się warunków w kanale
 • Możliwość rozbudowania o mikromotor: pomiar i opracowanie kanału za pomocą kątnicy endodontycznej DentaPort TriAuto OTR

DentaPort TriAuto OTR – Opracowanie

DentaPort TriAuto OTR dostępny jest jako osobny moduł. Prosty sposób podłączenia modułu Tri Auto ZX do modułu Root ZX pozwala uzyskać perfekcyjnie działający mikromotor endodontyczny.

 • Mniejsze wymiary główki zwiększają pole widzenia w trakcie zabiegu (12,5 mm)
 • Waga tylko 70 g
 • 11 ustawień momentu obrotowego (torque)
 • 8 ustawień prędkości, regulowanych indywidualnie od 100 do 800 rpm
 • 3 indywidualne programy pamięci
 • Możliwość sterowania urządzeniem za pomocą sterownika nożnego
 • Opracowanie kanału za pomocą maksymalnie 3 pilników
 • Kompatybilny z dostępnymi na rynku systemami pilników Ni-Ti

System AutoKontroli

Auto Start and Stop
  

Rotacja pilnika rozpoczyna się automatycznie, po tym jak zostanie on wprowadzony do kanału. Tak samo po wyciągnięciu z kanału, pilnik przestaje się obracać. Opcjonalnie, do uruchomienia mikromotora można użyć włącznika nożnego.

Optimum Torque Reverse
 
Pilnik obraca się w kierunku zgodny ze wskazówkami zegara, ruchem ciągłym. W momencie przekroczenia ustawionego momentu obrotowego pilnik wykonuje ruch zwrotny 90°. 

Auto Torque Slow Down
  

W momencie zbliżania się do określonego momentu obrotowego pilnik zwalnia.

Auto Torque Reverse
 

W trakcie przekroczenia określonego momentu obrotowego pilnik zatrzymuje się automatycznie i zaczyna obracać w kierunku przeciwnym. W zależności od typu pilnika można ustawić 11 różnych wartości momentu obrotowego. Aktualna wielkość momentu obrotowego jest wyświetlana na ekranie LCD.

Auto Apical Slow Down
 

Prędkość mikromotora może być automatycznie zredukowana w miarę zbliżania się pilnika do otworu wierzchołkowego. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo podczas opracowywania kanału w jego krytycznym obszarze.

Auto Apical Reverse
 

Automatyczna zmiana obrotów po dojściu do wierzchołka.

Auto Apical Stop
 

Automatyczne zatrzymanie po dojściu do wierzchołka.
PRF
Nowy