Systemy łączące, Podkłady , Wytrawiacze

Systemy łączące, Podkłady , Wytrawiacze

Systemy łączące, podkłady, wytrawiacze

Stomatologia jest takim działem medycyny, która wymaga użytku wielu materiałów i substancji. Mają one na celu wspomóc lekarza w jego pracy i...

Systemy łączące, podkłady, wytrawiacze

Stomatologia jest takim działem medycyny, która wymaga użytku wielu materiałów i substancji. Mają one na celu wspomóc lekarza w jego pracy i umożliwić otrzymanie doskonałych efektów wszelkich zabiegów. Są więc niezastąpioną częścią w tejże dziedzinie. Materiały te są dość zróżnicowane. Można jednak wyróżnić wśród nich wytrawiacze, podkłady oraz systemy łączące. Każdy rodzaj tych substancji pełni swoją indywidualną rolę i jest niezbędny w otrzymaniu danego efektu przeprowadzanego zabiegu.

Czym są systemy łączące, podkłady i wytrawiacze?

Na początek warto wspomnieć o systemach łączących. Czym one właściwie są? Otóż są one specjalnymi materiałami w formie płynnej. Tworzone są zaś na bazie żywicy. Używa się ich w celu połączenia ze szkliwem i zębiną. Kolejnym ważnym materiałem są podkłady stomatologiczne. Nazywane też cementami stosuje się je jako, jak sama nazwa mówi, podkłady pod wszelkie wypełnienia. Wytrawiacze zaś są przeznaczone do wytrawiania podczas zabiegów. Wszystkie wyżej wymienione materiały powinny być stosowane tylko i wyłącznie przez wykształconego lekarza stomatologa, który zna ich zastosowanie. W innych przypadkach skutki mogą nie być przyjemne.

Podkłady, wytrawiacze i systemy łączące w naszej ofercie

Przedstawiamy szeroki wybór materiałów stomatologicznych na każdą sytuację. Wśród naszych systemów łączących znajdziesz produkty od Adhese, Admira Bond lub Gluma. Jedne z nich w formie płynnej, inne zaopatrzone w specjalną strzykawkę. W zależności od tego, czego szukasz, polecamy również systemy ClearFil i Contax. Kierując się na tor podkładów możemy zaoferować Ci serię Agatos S lub Agatos W. Dycal Dentin w postaci tubki jest kolejną bazą na naszej stronie. Co do wytrawiaczy, oferujemy takie jak Inox, Ultradent, czy Blue Etch. Ponadto jeśli potrzebujesz czegoś jeszcze innego, może skusisz się ku wytrawiaczom do porcelany?

Czytaj więcej

Aktywne filtry