Kategorie

Dezynfekcja narzędzi

Skuteczna dezynfekcja narzędzi stomatologicznych

Narzędzia używane przez stomatologów są bardzo kosztowne, toteż lekarze zazwyczaj decydują się na instrumenty wielokrotnego użytku. Rodzi to jednak konieczność dokładnej dezynfekcji i sterylizacji. Niedopuszczalne jest przeniesienie drobnoustrojów na innego pacjenta. W związku z tym pomocne okazuj...

Skuteczna dezynfekcja narzędzi stomatologicznych

Narzędzia używane przez stomatologów są bardzo kosztowne, toteż lekarze zazwyczaj decydują się na instrumenty wielokrotnego użytku. Rodzi to jednak konieczność dokładnej dezynfekcji i sterylizacji. Niedopuszczalne jest przeniesienie drobnoustrojów na innego pacjenta. W związku z tym pomocne okazują się specjalne środki do skutecznej dezynfekcji narzędzi.

Płyny do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych

Płyny do dezynfekcji dostępne są w postaci gotowych produktów lub koncentratów do rozcieńczenia z wodą. Powszechnie stosowany jest m.in. koncentrat Viruton Extra, zawierający proteazę. Nadaje się on zarówno do dokładnego czyszczenia narzędzi, jak i zabijania drobnoustrojów. Można korzystać z niego podczas dezynfekcji manualnej lub w ultradźwiękowych myjkach. Przeznaczony jest on do różnych materiałów i odporny na korozję. Z kolei skuteczną dezynfekcję narzędzi obrotowych można uzyskać przy użyciu płynu Rotasept. Nie wymaga on spłukiwania narzędzi wodą, ani użycia aktywatora. Produkt działa bardzo szybko i jest całkowicie bezpieczny dla delikatnych instrumentów. Szerokie zastosowanie ma płyn z aktywatorem Sekudrill, który od razu jest gotowy do użycia.

Proszki do dezynfekcji narzędzi w gabinecie stomatologicznym

Doskonałym rozwiązaniem są też proszki do dezynfekcji, np. Sekusept aktiv. Można z niego korzystać podczas dezynfekcji zarówno termostabilnych, jak i termolabilnych narzędzi, w tym także endoskopów. Ma on bardzo szerokie spektrum działania, nie powoduje pienienia i można stosować go do myjek ultradźwiękowych. Z kolei doskonałą dezynfekcję wraz z czyszczeniem gwarantuje Sekusept Pulver. Proszek ten łatwo się rozpuszcza i skutecznie usuwa ropę, krew oraz różne inne wydzieliny. Preparat cechuje niska pylistość i wysoka tolerancja materiałowa.

Więcej

Dezynfekcja narzędzi  

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów