Środki do Dezynfekcji Narzędzi

Dezynfekcja narzędzi

Skuteczna dezynfekcja narzędzi stomatologicznych

Narzędzia używane przez stomatologów są bardzo kosztowne, toteż lekarze zazwyczaj decydują się na instrumenty wielokrotnego użytku. Rodzi...

Skuteczna dezynfekcja narzędzi stomatologicznych

Narzędzia używane przez stomatologów są bardzo kosztowne, toteż lekarze zazwyczaj decydują się na instrumenty wielokrotnego użytku. Rodzi to jednak konieczność dokładnej dezynfekcji i sterylizacji. Niedopuszczalne jest przeniesienie drobnoustrojów na innego pacjenta. W związku z tym pomocne okazują się specjalne środki do skutecznej dezynfekcji narzędzi.

Płyny do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych

Płyny do dezynfekcji dostępne są w postaci gotowych produktów lub koncentratów do rozcieńczenia z wodą. Powszechnie stosowany jest m.in. koncentrat Viruton Extra, zawierający proteazę. Nadaje się on zarówno do dokładnego czyszczenia narzędzi, jak i zabijania drobnoustrojów. Można korzystać z niego podczas dezynfekcji manualnej lub w ultradźwiękowych myjkach. Przeznaczony jest on do różnych materiałów i odporny na korozję. Z kolei skuteczną dezynfekcję narzędzi obrotowych można uzyskać przy użyciu płynu Rotasept. Nie wymaga on spłukiwania narzędzi wodą, ani użycia aktywatora. Produkt działa bardzo szybko i jest całkowicie bezpieczny dla delikatnych instrumentów. Szerokie zastosowanie ma płyn z aktywatorem Sekudrill, który od razu jest gotowy do użycia.

Proszki do dezynfekcji narzędzi w gabinecie stomatologicznym

Doskonałym rozwiązaniem są też proszki do dezynfekcji, np. Sekusept aktiv. Można z niego korzystać podczas dezynfekcji zarówno termostabilnych, jak i termolabilnych narzędzi, w tym także endoskopów. Ma on bardzo szerokie spektrum działania, nie powoduje pienienia i można stosować go do myjek ultradźwiękowych. Z kolei doskonałą dezynfekcję wraz z czyszczeniem gwarantuje Sekusept Pulver. Proszek ten łatwo się rozpuszcza i skutecznie usuwa ropę, krew oraz różne inne wydzieliny. Preparat cechuje niska pylistość i wysoka tolerancja materiałowa.

Czytaj więcej

Aktywne filtry