Sączki papierowe, Gutaperki

Sączki papierowe, Gutaperki

Sączki papierowe, gutaperki – obowiązkowe elementy wyposażenia gabinetu stomatologicznego

Leczenie kanałowe to procedura wieloetapowa, wymagająca zachowania i przestrzegania licznych...

Sączki papierowe, gutaperki – obowiązkowe elementy wyposażenia gabinetu stomatologicznego

Leczenie kanałowe to procedura wieloetapowa, wymagająca zachowania i przestrzegania licznych standardów. Po usunięciu zakażonej miazgi, ukształtowaniu kanałów i zdezynfekowaniu ich, musi nastąpić dokładne osuszenie i wypełnienie, które szczelnie zamyka system kanałowy. Do prawidłowego wykonania tych kroków niezbędne są takie elementy jak sączki papierowe i gutaperki. Te niepozornie wyglądające akcesoria są konieczne, by prawidłowo przeprowadzić proces leczenia kanałowego.

Szerokie zastosowanie w endodoncji

Sączki papierowe wykorzystuje się niezwykle często – służą do osuszania kanału, który w następnym etapie zabiegu zostanie wypełniony. Sączki papierowe, które znajdziesz w tym dziale, są mocne, a jednocześnie elastyczne. Co więcej, są wysoce absorpcyjne – mimo całkowitego nasiąknięcia utrzymują swoją sztywność. Gutaperka natomiast znajduje zastosowanie przy tymczasowym lub trwałym wypełnieniu kanału. W przypadku powtórnego leczenia jej usunięcie z kanału korzeniowego jest możliwe. Dodatkowo można ją zobaczyć na zdjęciu RTG. Materiały te są dobrze tolerowane przez ludzki organizm, dlatego nie musisz mieć wątpliwości co do ich skuteczności.

Sączki papierowe i gutaperki dopasowane do potrzeb lekarzy i pacjentów

W tej kategorii naszej oferty znajdziesz sączki papierowe i gutaperki o różnych rozmiarach i poziomach rozszerzalności, dzięki czemu z powodzeniem dopasujesz je do swoich oczekiwań i potrzeb pacjentów. Wszak zgłaszają się do Ciebie pacjenci o zróżnicowanej budowie anatomicznej uzębienia, dlatego niezwykle ważne jest, by móc przygotować się na różne sytuacje. Oferujemy asortyment pochodzący od zaufanych producentów, dlatego możesz być pewien, że nasze propozycje odznaczają się najwyższą jakością materiałów, z jakich zostały wykonane. Sprawdź i uzupełnij swoje zapasy z nami!


Czytaj więcej

Aktywne filtry