Dezynfekcja rąk

Dezynfekcja rąk

Uniwersalne środki do dezynfekcji rąk

W dobie pandemii szczególną uwagę zaczęto przywiązywać do dezynfekcji nie tylko powierzchni, ale również ciała, zwłaszcza rąk. Na dłoniach gromadzi...

Uniwersalne środki do dezynfekcji rąk

W dobie pandemii szczególną uwagę zaczęto przywiązywać do dezynfekcji nie tylko powierzchni, ale również ciała, zwłaszcza rąk. Na dłoniach gromadzi się ogromna ilość drobnoustrojów, gdyż mają one kontakt z różnymi przedmiotami. W gabinetach stomatologicznych bardzo ważna jest regularna dezynfekcja rąk, nie tylko lekarza, ale także pacjentów. Przed wejściem do gabinetu każdy powinien dokładnie odkazić dłonie. Umożliwiają to wysokiej jakości środki dezynfekujące, które działają bardzo szybko i wszechstronnie.

Mydła bakteriobójcze

W każdej toalecie oraz na umywalkach w gabinetach powinny znajdować się mydła bakteriobójcze. Wystarczy niewielka ilość takiego preparatu, aby skutecznie oczyścić dłonie. Można stosować je bezpośrednio na skórę lub za pomocą gąbki, ale pierwsze rozwiązanie wydaje się być bardziej higieniczne i bezpieczne. Mydło bakteriobójcze bardzo szybko się pieni, a jednocześnie nie dopuszcza do podrażnienia skóry, która jest wówczas szczególnie narażona na wnikanie drobnoustrojów.

Płyny do dezynfekcji rąk

Wszechstronne zastosowanie mają płyny do dezynfekcji rąk, które nadają się również do zastosowania podczas zabiegów chirurgicznych. Szeroki zakres działania ma płyn Desderman Care. Istotne jest to, że nie pozostawia on lepkich dłoni, a jednocześnie pielęgnuje i łagodzi skórę. Wysoką skutecznością wyróżnia się także płyn Velodes Silk, niszczący nawet najsilniejsze wirusy. Poza tym preparat zapewnia utrzymanie właściwego pH skóry.

Balsamy do dezynfekcji rąk

Dla szczególnie wrażliwej skóry doskonałym rozwiązaniem są balsamy dezynfekujące, np. Balmea Skin Care. Zapobiegają one tworzeniu się mikrouszkodzeń na skórze i uczuciu drażniącej suchości. Balmea Skin Care oprócz pielęgnacji zapewnia skuteczną ochronę przed bakteriami, wirusami i grzybami. Mogą z niego korzystać również chirurdzy stomatologiczni.

Czytaj więcej

Aktywne filtry