Materiały Do Wypełnień

Materiały Wypełnieniowe

Materiały do wypełnień

W stomatologii znanym pojęciem jest wypełnianie zębów. Wykorzystuje się do tego specjalne materiały stworzone właśnie w tym konkretnym celu. Ich użycie jest...

Materiały do wypełnień

W stomatologii znanym pojęciem jest wypełnianie zębów. Wykorzystuje się do tego specjalne materiały stworzone właśnie w tym konkretnym celu. Ich użycie jest koniecznie w przypadku próchnicy zębów, którą trzeba się jakoś zająć. Po usunięciu zarażonego ubytku następnym krokiem jest wypełnienie dziury. Bez tego kluczowego etapu cały zabieg mógłby nie być zbyt korzystny. Z tego też powodu   na ratunek przychodzą wypełnienia, które wielu ludzi nazywa po prostu plombami. 

Czym są materiały do wypełnień?

Od setek lat stosuje się specjalne materiały wypełniające zagrożone próchnicą zęby. Kiedyś używano do tego tylko i wyłącznie plomb amalgamatowych. Była to mieszanka poszczególnych substancji, która miała na celu uzupełnić ubytek zęba. We współczesnych czasach powstało jednak wiele ciekawszych i bardziej zaawansowanych alternatyw. Doskonałym tego przykładem mogą być wypełnienia ceramiczne i kompozytowe, których dzisiaj używa się zdecydowanie coraz częściej.

Wypełnienia do ubytków w naszej ofercie

O materiałach do wypełnienia ubytków można by mówić bez końca. Powodem tego jest ogromny wybór tychże preparatów na rynku. My staramy się podążać za nowościami. Posiadamy więc sporą kolekcję materiałów wypełnieniowych różnych rodzajów. Znajdziesz u nas między innymi kompozyty samoutwardzalne w specjalnych strzykawkach. Niezależnie od tego czy potrzebujesz jednej sztuki, czy całego zestawu, tutaj trafisz na obydwie opcje. Wypełniacze mogą się też różnić płynnością. Nasza oferta zawiera w sobie strzykawki z materiałem płynnym oraz półpłynnym. A może potrzebujesz preparatu chemoutwardzalnego? To również mamy! Wszelkie kompomery i glasjonomery też nie zostały zapomniane i cierpliwie czekają na kogoś, kto będzie ich potrzebował. Jeśli zaś zabrakło Ci w gabinecie wypełnień tymczasowych bądź amalgamatów, znajdziesz je na naszej stronie internetowej. 

Czytaj więcej

Aktywne filtry