Materiały do Endodoncji

Endodoncja

Materiały do endodoncji

Jak wiadomo, endodoncja jest jednym z najważniejszych działów stomatologii. Leczenie endodontyczne wykonuje się w dzisiejszych czasach w wielu przypadkach. Jednak do prawidłowego...

Materiały do endodoncji

Jak wiadomo, endodoncja jest jednym z najważniejszych działów stomatologii. Leczenie endodontyczne wykonuje się w dzisiejszych czasach w wielu przypadkach. Jednak do prawidłowego wykonania takiego zabiegu potrzebne są odpowiednie narzędzia. Mają one na celu nie tylko wspomóc pracę specjalisty, ale też przyspieszyć ją i zagwarantować uzyskanie pożądanych skutków. Bez specjalistycznych przyrządów wiele metod terapii byłoby bezużytecznych i niemożliwych do wykonania. 

Rodzaje materiałów endodontycznych

Postęp technologiczny cały czas pnie się w górę, dzięki czemu codziennie wymyślane są coraz to nowsze narzędzia. Niektóre bardziej przydatne, inne mniej. Jednak tymi zdecydowanie przynoszącymi korzyści są urządzenia endodontyczne. Przeznaczone do leczeń kanałowych i nie tylko, są szczególnie ważne w swojej dziedzinie. Do takich narzędzi można zaliczyć między innymi strzykawki, uszczelniacze do wypełniania kanałów, cleanery czy zestawy aplikatorów i poszczególne preparaty o różnorodnych zastosowaniach.

Nasze narzędzia

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zróżnicowane narzędzia endodontyczne. W zależności od tego, czego szukasz, oferujemy te mniej, jak i bardziej popularne urządzenia. Posiadamy ogromny wybór wśród strzykawek wszelakich rodzajów o różnych pojemnościach. Jeśli więc potrzebujesz mniejszej, możesz wybrać tę o pojemności zaledwie 2,1g. A jeśli większej, to 15g? Prócz strzykawek znajdziesz tutaj też uszczelniacze do wypełniania kanałów i tubki. Ponadto nie zabrakło u nas produktów od Biodentine w ilościach 5 lub 15 kapsułek w opakowaniu. Żele do chemicznego poszerzenia kanału oraz materiały naprawcze to kolejne przydatne produkty endodontyczne, które z pewnością posłużą podczas zabiegów. A może szukasz rozpuszczalnika do uszczelniaczy kanałów korzeniowych? To też mamy!

Czytaj więcej

Aktywne filtry