Skalery Stomatologiczne

Skalery Stomatologiczne

Skalery stomatologiczne i ich zastosowanie 

Skalery stomatologiczne to urządzenia wykorzystywane przez dentystów do usuwania kamienia nazębnego z powierzchni zębów. Osad ten tworzy się...

Skalery stomatologiczne i ich zastosowanie 

Skalery stomatologiczne to urządzenia wykorzystywane przez dentystów do usuwania kamienia nazębnego z powierzchni zębów. Osad ten tworzy się na brzegach dziąseł i stanowi doskonałe środowisko dla rozwoju groźnych drobnoustrojów. Prowadzić to może do próchnicy, a niekiedy i paradontozy. Na szczęście dzisiaj coraz więcej osób dostrzega konieczność jego regularnego usuwania. Taki zabieg nazywany jest skalingiem. W zależności od miejsca jego wykonywania wyróżnia się skaling poddziąsłowy i naddziąsłowy. 

Skalery stomatologiczne do walki z kamieniem nazębnym 

Dzisiaj pacjenci coraz bardziej zdają sobie sprawę ze znaczenia profilaktyki. Nie czekają na rozwój próchnicy, ale zaczynają dbać o swoje uzębienie. Sporą popularnością cieszy się np. zabieg usuwania kamienia z zębów. Do tego służą właśnie skalery stomatologiczne. Dostępne w naszej ofercie urządzenia to sprzęty wysokiej jakości. Są one komfortowe w użytkowaniu zarówno dla lekarza, jak i dla pacjenta. Nie wywołują dolegliwości o charakterze bólowym. 

W jaki sposób działają skalery stomatologiczne?

Skalery stomatologiczne to urządzenia umożliwiające usunięcie kamienia nazębnego z brzegów dziąseł. W tym osadzie gromadzą się bakterie, dlatego tak istotne jest jego regularne usuwanie. Jest to możliwe za sprawą specjalnych końcówek - naddziąsłowych i poddziąsłowych. Skalery są w stanie dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Skaling w praktyce dobrze jest połączyć z zabiegiem piaskowania zębów, aby zapewnić im lepszą ochroną przed bakteriami. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wysokiej jakości sprzęt do tego potrzebny. Oferujemy nie tylko skalery różnego rodzaju, ale i akcesoria niezbędne do korzystania z nich. 


Czytaj więcej

Aktywne filtry