Materiały Do Stosowania w Protetyce Stomatologicznej

Protetyka Stomatologiczna

Materiały stosowane w protetyce stomatologicznej 

Protetyka stomatologiczna tak samo jak pozostałe dziedziny medycyny wymaga stosowania poszczególnych materiałów. Te...

Materiały stosowane w protetyce stomatologicznej 

Protetyka stomatologiczna tak samo jak pozostałe dziedziny medycyny wymaga stosowania poszczególnych materiałów. Te specjalistyczne substancje stworzone zostały w konkretnych celach. Używa się ich podczas wykonywania zabiegów, aby ułatwić pracę i polepszyć jej wynik końcowy. Do wielu rodzajów terapii i metod są one niezbędne. Ich brak znacznie pogorszyłby te zabiegi. Jakie więc konkretnie materiały stosuje się w protetyce?

Rodzaje materiałów stosowane w protetyce

Większość materiałów używanych w protetyce stomatologicznej jest niezastąpiona i niezbędna do pracy. Rodzajów ich jednak jest niemal niezliczona ilość. Najczęściej wybieranymi substancjami są materiały protetyczne, cementy, ale też masy oraz łyżki wyciskowe. Te ostatnie stosuje się w celu pobrania wycisków, aby wykonać protezę. 

Jakie materiały protetyczne oferujemy?

Jako iż temat materiałów przysługujących się w protetyce jest obszerny, tak samo wiele produktów znajdziesz w naszym sklepie. Oferujemy zróżnicowane cementy i bazy protetyczne Activa BioActiv. Lecz to nie wszystko. Co powiesz na strzykawki Breeze albo Bifix? Je również mamy. W ofercie jest też spory wybór cementów, tych zwyczajnych jak i tych tymczasowych. Niezależnie więc, czego aktualnie potrzebujesz, jest duża szansa, że znajdziesz to tutaj. Co więcej, popularnością cieszą się specjalistyczne kapsułki oraz proszki. Przechodząc do kwestii mas wyciskowych, oferujemy je w kilku rodzajach. Pierwszą z nich jest masa wyciskowa poliwinylosiloksanowa. Kolejne są masy do automatycznego mieszania. Nie można również zapomnieć o tych alginatowych i silikonowych. Ponadto posiadamy również sporą kolekcję łyżek wyciskowych stalowych z rantem. Każda z nich jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, aby jak najlepiej spełnić oczekiwaną funkcję.

Czytaj więcej

Aktywne filtry