Prostnice na Mikrosilnik

Prostnice na Mikrosilnik

Wysokiej jakości stomatologiczne prostnice na mikrosilnik 

Prostnice na mikrosilnik to niewielkich rozmiarów urządzenia wykorzystywane w protetyce i ortodoncji. Za sprawą zastosowania...

Wysokiej jakości stomatologiczne prostnice na mikrosilnik 

Prostnice na mikrosilnik to niewielkich rozmiarów urządzenia wykorzystywane w protetyce i ortodoncji. Za sprawą zastosowania mikrosilnika nie wymagają używania szybkozłączek. Obecnie coraz częściej w gabinetach stomatologicznych spotkać się można z prostnicami na mikrosilnik ze światłem. Są to urządzenia rewolucyjne wykorzystujące moc światła do gładkiego wykańczania zębów. Światło nie tylko nadaje im połysk, ale i usuwa przebarwienia, zapobiegając ich ponownemu osadzaniu się. 

Prostnice na mikrosilnik i ich zastosowanie w stomatologii

Prostnice na mikrosilnik są na ogół wykorzystywane w protetyce i ortodoncji. Służą do obróbki protez i aparatów ortodontycznych. Muszą być to narzędzia wysokiej jakości, które wyróżniają się niezawodnością działania. Powinny zapewniać cichą i bezwibracyjną pracę. Nowoczesne prostnice dostępne w naszej ofercie są urządzeniami, które nie nagrzewają się zbyt mocno. Są wykonane w taki sposób, że można je bez obaw poddawać sterylizacji. 

Prostnice na mikrosilnik - nieodłączny element gabinetów dentystycznych

Prostnice na mikrosilnik znajdują największe zastosowanie w ortodoncji i protetyce, gdzie służą do obróbki aparatów ortodontycznych i protez. Ich cechą charakterystyczną jest to, że na ogół pracują z wykorzystaniem niskich obrotów. Zazwyczaj jest to nie więcej niż 25 tysięcy obrotów na minutę. Są jednak i urządzenia oferujące znacznie większą moc. Warto pamiętać o tym, że prostnice to jedne z podstawowych narzędzi stomatologicznych. To w nich montowane są wiertła, które potem za pomocą mikrosilników wprawiane są w ruch. Elementy te są coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Zapraszamy do zapoznania się z rozbudowaną ofertą naszego sklepu internetowego. 

Czytaj więcej

Aktywne filtry