Amalgamaty

Amalgamaty

Amalgamaty – sprawdzone materiały do wypełnień

W gabinetach stomatologicznych dość często wykorzystuje się amalgamaty. To proste stopy rtęci i metali, takich jak cyna, miedź, cynk, kadm...

Amalgamaty – sprawdzone materiały do wypełnień

W gabinetach stomatologicznych dość często wykorzystuje się amalgamaty. To proste stopy rtęci i metali, takich jak cyna, miedź, cynk, kadm i srebro. Zazwyczaj stosuje się je do wypełniania zębów bocznych – ze względu na dużą wytrzymałość materiału na nacisk, a także na stosunkowo niską ścieralność. W tej kategorii naszej oferty znajdziesz amalgamaty, z których wyeliminowano fazę gamma 2, odpowiadającą za korozję i pęknięcia. Mimo trwającego sporu o bezpieczeństwo zastosowania wypełnień z zawartością rtęci, FDI oświadczyło, że amalgamaty mogą być wykorzystywane w gabinetach stomatologicznych.

Nowoczesne amalgamaty od wiodących producentów

W tej kategorii znajdziesz amalgamaty należące do grupy stopów wysokomiedziowych. Dzięki takiej mieszance metali udało się wyeliminować fazę gamma 2, a co się z tym wiąże – podnieść jakość materiału. Wysoka wytrzymałość, skuteczność i łatwość zakładania zdecydowanie zachęcają do wybrania tego rozwiązania. Jeśli szukasz nowoczesnych amalgamatów, zwróć uwagę na propozycje marki Appilloy – oferujemy praktyczne kapsułki z idealnie odmierzonymi proporcjami do przygotowania materiału wypełnieniowego, co w znacznym stopniu ułatwi Twoją pracę.

Niewątpliwe zalety stosowania amalgamatów

Najczęściej amalgamaty wykorzystywane są do wypełnienia ubytków mniej widocznych zębów – ze względu na to, że nie wyglądają zbyt estetycznie. Jednak to rozwiązanie ma w stomatologii wiele zalet. Przede wszystkim to najtrwalszy rodzaj wypełnienia, który może wytrzymać nawet do 40 lat. Co więcej, doskonale zapobiega powstawaniu wtórnej próchnicy – dzieje się tak, ponieważ zwiększa swoją objętość podczas utwardzania. Stosowanie amalgamatów niesie ze sobą korzyści także dla specjalisty – wypełnienie jest łatwe do założenia i istnieje możliwość jego idealnego dopasowania.

Czytaj więcej

Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.