Włókna i wkłady

Włókna i wkłady

Włókna i wkłady – wsparcie po leczeniu endodontycznym

Endodoncja to jedna z ważniejszych dziedzin stomatologii, nastawiona na diagnozę i leczenie przede wszystkim chorób miazgi....

Włókna i wkłady – wsparcie po leczeniu endodontycznym

Endodoncja to jedna z ważniejszych dziedzin stomatologii, nastawiona na diagnozę i leczenie przede wszystkim chorób miazgi. Podstawową metodą leczenia, jaką podejmuje się w takich przypadkach, jest leczenie kanałowe. Nie od dziś wiadomo, że nie należy ono do przyjemnych dla pacjenta. Od specjalisty natomiast wymaga ponadprzeciętnej precyzji i umiejętności na najwyższym poziomie. Pozytywne rezultaty leczenia to zasługa także odpowiednio dobranego sprzętu oraz wszelkiego rodzaju materiałów, w tym także włókien i wkładów, które znajdziesz w tej kategorii.

Gwarancja bezpieczeństwa stosowania włókien i wkładów

Włókna i wkłady z różnych rodzajów surowców wykorzystuje się w stomatologii bardzo często. Przede wszystkim wzmacniają koronę zęba, co chroni pacjenta przed kolejnym leczeniem. Szczególnie doceniane są za uniwersalność i stosunkowo łatwą aplikację. Właściwie dobrane gwarantują estetyczne efekty. Niektóre z włókien i wkładów są nawet widoczne na zdjęciach RTG, co jest istotne z perspektywy stomatologa – diagnostyka tą metodą jest niezwykle pomocna w endodoncji.

Najwyższa jakość materiałów

Szczególnie cenione przez specjalistów są wkłady z włókna szklanego. Specjaliści chętnie wybierają tego typu produkty ze względu na właściwości zbliżone do zębiny. Dzięki zastosowaniu ich można zniwelować ryzyko uszkodzenia korzenia. Wszelkiego rodzaju wkłady i włókna, które znajdziesz w tej kategorii, występują w wielu rozmiarach i wariantach, co pozwoli Ci na perfekcyjnie dopasowanie ich do niemal każdego pacjenta. W trosce o komfort i bezpieczeństwo w Twoim gabinecie oferujemy produkty tylko od renomowanych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość materiałów. Sprawdź sam i uzupełnij swoje wyposażenie.

Czytaj więcej

Aktywne filtry