Koferdam

Koferdam – Twoja pomoc w leczeniu kanałowym

Leczenie kanałowe jest czasochłonne – wymaga precyzji od lekarza i cierpliwości od pacjenta. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że nieustannie...

Koferdam – Twoja pomoc w leczeniu kanałowym

Leczenie kanałowe jest czasochłonne – wymaga precyzji od lekarza i cierpliwości od pacjenta. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że nieustannie szuka się sposobów na zapewnienie płynnych działań podczas wykonywania tego zabiegu. Ważne jest przede wszystkim zachowanie suchości pola zabiegowego. Dlatego dobrym posunięciem jest zastosowanie podczas leczenia koferdamu – ten niepozorny element może znacznie ułatwić Twoją pracę. Jeśli zazwyczaj w tym celu używałeś ligniny, szybko docenisz koferdam ze względu na brak konieczności ciągłej wymiany wałków.

Akcesoria przydatne nie tylko w endodoncji

W tej kategorii naszej oferty znajdziesz produkty, które pomogą Ci w codziennej pracy, niezależnie od specjalizacji Twojego gabinetu. Poza koferdamem potrzebujesz kilku niezbędnych akcesoriów, których w prosty i szybki sposób, bez specjalnych przygotowań, użyjesz w trakcie zabiegów. Klamry i ramki do koferdamu, wykonane z różnych materiałów, tworzą stabilną konstrukcję, dzięki której masz pewność, że pole zabiegowe jest suche i dobrze widoczne – dzięki nim możesz skupić się wyłącznie na leczonym zębie, skutecznie zasłaniając pozostałe.

Innowacyjne podejście do zabiegów stomatologicznych

Poza tradycyjnym koferdamem, w tej kategorii naszej oferty znajdziesz trójwymiarowy wariant OptiDam, który zmienił podejście do tradycyjnych rozwiązań. Wykonany z naturalnego lateksu wysokiej jakości, jest komfortowy dla pacjenta – dopasuje się do niemal każdej jamy ustnej. Co więcej, jest bezpieczny i skutecznie chroni zarówno pacjenta, jak i specjalistę. Dzięki ergonomicznej budowie daje lekarzowi wyraźny obraz pola zabiegowego, co znacząco wpływa na czas procedury i jakość pracy. Dużym ułatwieniem jest możliwość sterylizacji w autoklawie. Wypróbuj ten model, a nie sięgniesz już po klasyczny koferdam!

Czytaj więcej

Aktywne filtry