Dezynfekcja Urządzeń Ssących

Dezynfekcja Urządzeń Ssących

Bezpieczne środki do dezynfekcji urządzeń ssących

O ile dezynfekcja rąk, powierzchni i prostych narzędzi stomatologicznych jest stosunkowo łatwym zadaniem, o tyle w przypadku urządzeń...

Bezpieczne środki do dezynfekcji urządzeń ssących

O ile dezynfekcja rąk, powierzchni i prostych narzędzi stomatologicznych jest stosunkowo łatwym zadaniem, o tyle w przypadku urządzeń ssących może to być nieco bardziej problematyczne. Tymczasem urządzenia te są szczególnie narażone na rozwój drobnoustrojów oraz tworzenie się uciążliwych złogów biofilmu. W związku z tym warto zastosować zarazem silne, jak i nieinwazyjne dla narzędzi środki dezynfekujące.

Koncentraty do dezynfekcji urządzeń ssących

Wysoką skutecznością cechują się koncentraty do dezynfekcji, np. OCC Prosept Jet Forte. Preparat nie tylko zabija drobnoustroje, ale także skutecznie czyści urządzenia z krwi, białek i innych płynów oraz osadów. Zawiera on w składzie alkaliczne środki aktywne, a jednocześnie pozbawiony jest agresywnych substancji, mogących uszkodzić narzędzia, zwłaszcza części delikatne i mechaniczne. Z powodzeniem można dezynfekować nim także miski spluwaczki i separatory amalgamatu. Produkt jest bezpieczny dla środowiska, bowiem ulega biodegradacji. Skoncentrowane preparaty lepiej radzą sobie z wirusami niż tradycyjne płyny do dezynfekcji.

Płyny do dezynfekcji urządzeń ssących

Dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju płyny do dezynfekcji urządzeń ssących. Można nimi dezynfekować całe instalacje ssące. Płyny skutecznie rozpuszczają biofilm i nie dopuszczają do tworzenia się złogów białka i krwi. Szczególnie polecany jest np. Aspirmatic, który nie pozostawia piany i doskonale radzi sobie z organicznymi zanieczyszczeniami. Natomiast złogi wapnia i proszek do piaskarek doskonale usuwa MD 555 Cleaner. Warto zastosować go np. razem z płynem Orotol plus. Szerokie zastosowanie ma także Quatrodes Unit NF, który pełni także rolę profilaktyczną przed tworzeniem się złogów. Często używany jest również do wanien z hydromasażem.

Czytaj więcej

Aktywne filtry