Autoklawy - Sterylizacja w stomatologii - Molarr

Autoklawy

Nowoczesne autoklawy stomatologiczne do gabinetu

Prowadzenie własnego gabinetu kosmetycznego, podologicznego czy stomatologicznego wymaga zachowania odpowiedniej higieny i dbałości o dezynfekcję. Konieczne...

Nowoczesne autoklawy stomatologiczne do gabinetu

Prowadzenie własnego gabinetu kosmetycznego, podologicznego czy stomatologicznego wymaga zachowania odpowiedniej higieny i dbałości o dezynfekcję. Konieczne jest także nauczenie się procesu sterylizacji. Obecnie do dezynfekcji narzędzi używa się już zaawansowanych metod. Autoklawy dentystyczne to urządzenia, które służą do sterylizacji narzędzi, m.in. wierteł, pincet, kleszczy i innych sprzętów stomatologicznych. Przyrządy te wykonane są z metali i wymagają specjalistycznego i regularnego oczyszczania.

Proces sterylizacji w przypadku rzeczy wielokrotnego użytku jest absolutnie konieczny. Dlatego też sterylizatory stanowią niezbędne wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. W ofercie naszego sklepu znajdziesz bogaty wybór autoklawów. Wszystkie produkty pochodzą od cenionych i renomowanych producentów, dzięki czemu masz pewność, że są to urządzenia nowoczesne i wytrzymałe. Wśród asortymentu dostępne są także drukarki, adaptery i karty pamięci.

Autoklawy stomatologiczne – skuteczna sterylizacja narzędzi

Zastanawiasz się, do czego służy autoklaw? Otóż stosowanie autoklawu stomatologicznego należy do jednej z najskuteczniejszych metod sterylizacji. Pozwalają one na całkowite usunięcie bakterii, wirusów i drobnoustrojów z narzędzi dentystycznych. Co ważne, pozbywają się także ich form przetrwalnikowych.

Modele, które dostępne są w naszym sklepie, to wysokiej jakości produkty o różnych rozmiarach, dzięki czemu zmieszczą się do każdego gabinetu dentystycznego. Odznaczają się łatwością i intuicyjnością obsługi. Posiadają certyfikaty zgodności z normami i wymaganiami Unii Europejskiej. Wszystkie wytwarzają wysokie ciśnienie i zachodzi w nich skuteczna kondensacja pary wodnej. Zobacz, co mamy Ci do zaoferowania! Zapewniamy, że nawet tani autoklaw klasy B może spełnić Twoje oczekiwania.

Jak dokładnie działa autoklaw medyczny?

Zastanawiasz się, w jaki sposób działa autoklaw kosmetyczny lub medyczny? Musisz wiedzieć, że jest to inaczej sterylizator ciśnieniowo-parowy. Czynnikiem sterylizującym jest w tym przypadku para wodna o bardzo wysokiej temperaturze, zazwyczaj plasującej się w przedziale pomiędzy 121 a 134 °C. Taka temperatura niszczy białka wszystkich obecnych drobnoustrojów i eliminuje je do zera. Jest to możliwe również dzięki temu, iż w autoklawie wytwarzane jest wysokie ciśnienie od 1,1 do 2,1 bara. Wartość ta jest podobna jak w szybkowarze.

Musisz także wiedzieć, że autoklaw medyczny klasy B i nie tylko posiada specjalną pompę próżniową, która wypompowuje z niego powietrze i skutecznie nasyca je parą wodną. Takie działanie powoduje znaczne usprawnienie całego procesu sterylizacji. Oczywiście minimalny czas, jaki potrzebuje autoklaw do uzyskania idealnej czystości narzędzi zależy od jego parametrów.

W jaki sposób obsługuje się autoklaw kosmetyczny i nie tylko?

Nie wiesz, jak obsługiwać autoklaw? Musisz mieć świadomość, że aby autoklaw klasy B lub inny dobrze spełniał swoją funkcję, trzeba wypełnić go nie więcej niż maksymalnie do 2/3 objętości pakietu. Ponadto nie zapomnij o tym, aby odpowiednio dopasować wielkość tego pakietu. Autoklaw nie jest urządzeniem, które można wypychać, gdyż w jego komorze pakiety wielokrotnie się pompują i zwiększają swoją objętość. W związku z tym nie trudno się domyślić, że gdy narzędzi i pakietów będzie za dużo, torebki z pewnością pękną.

Autoklaw - jak ułożyć narzędzia w pakiecie?

Kluczowe jest też właściwe ułożenie narzędzi w pakietach. Wbrew pozorom mogą się one stykać, ale trzeba ułożyć je tak, aby para wodna mogła swobodnie przez nie przenikać. Przed sterylizacją upewnij się, czy pakiety nie zostały ułożone zbyt ciasno. W przeciwnym razie niestety mogą one nie wyschnąć, a wówczas nie będą już sterylne i zdatne do użytku w salonie kosmetycznym czy gabinecie dentystycznym.

Autoklaw do gabinetu kosmetycznego i stomatologicznego

Autoklawy stomatologiczne klasy B z drukarką lub bez

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór nowoczesnych autoklawów stomatologicznych klasy B z drukarką lub bez. To małe i kompaktowe sterylizatory odznaczające się dużą wydajnością i zgodnością z wszelkimi normami bezpieczeństwa. Stanowią one praktyczne i wygodne rozwiązanie dla gabinetów dentystycznych. Mają ergonomiczną budowę i wykonane są z najwyższej jakości komponentów. Dzięki nim w krótkim czasie i w łatwy sposób przygotujesz narzędzia do kolejnego zabiegu.

Co ważne, w autoklawie klasy B możliwa jest sterylizacja nawet złożonych narzędzi wgłębionych. Bez obaw możesz włożyć do niego wszystkie typy przedmiotów. Autoklawy klasy B to najbardziej zaawansowane sterylizatory, który spełnią oczekiwania nawet szczególnie wymagających klientów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki sprzęt funkcjonował również jako autoklaw kosmetyczny.

Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz autoklaw, który zapewni bezpieczeństwo Tobie i Twoim pacjentom. Twój gabinet kosmetyczny lub dentystyczny na pewno na tym zyska.

Łatwe w obsłudze autoklawy klasy S i N

Do nieskomplikowanych zastosowań sprawdzić się może oferowany przez nas autoklaw o klasie S. Pozwala on na sterylizację nawet tych narzędzi, które mają skomplikowaną budowę. Ze względu na obecność pompy próżniowej z komory autoklawu można bezpośrednio usunąć powietrze. Jest to klasa pośrednia między N i B. Na uwagę zasługuje m.in. autoklaw kosmetyczny Enbio, który bez problemu zmieści się w Twoim gabinecie. Co ważne, taki sterylizator kosmetyczny jest bardzo prosty w obsłudze. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić go także do placówek medycznych. Autoklaw Enbio cenią sobie nawet gabinety stomatologiczne.

Oprócz tego w naszym sklepie znajdziesz praktyczne autoklawy klasy N. Jest to najniższa klasa, ale możesz mieć pewność, że nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania. Autoklaw klasy N służy przede wszystkim do sterylizacji najprostszych narzędzi – zazwyczaj litych i nieopakowanych. Ze względu na brak pompy próżniowej nie jest możliwa sterylizacja wsadów opakowanych. Tego typu urządzenie stanowi wsparcie w procesie sterylizacji. Chętnie korzystają z niego np. salony kosmetyczne.

Oczywiście w naszym asortymencie znajdziesz także najbardziej zaawansowane autoklawy, które słyną z innowacyjnych rozwiązań. Sprawdzają się one w salonach kosmetycznych i gabinetach medycznych. Wyprodukowano je w oparciu o najnowsze wytyczne medyczne i urzędu dozoru technicznego.

Niezawodne autoklawy kosmetyczne i medyczne

Musisz wiedzieć, że w naszej ofercie znajdziesz zarówno medyczne autoklawy, kosmetyczne, jak i typowo stomatologiczne. Co ważne, do wyboru masz urządzenia o różnej wielkości. W razie potrzeby zaopatrzysz się u nas nawet w mały autoklaw kosmetyczny. Cena takiego sprzętu jest bardzo korzystna i na pewno nie nadszarpnie Twojego budżetu. Jeśli nie wiesz, jaki autoklaw wybrać, obsługa naszego sklepu chętnie udzieli Ci niezbędnych wskazówek.

Wybierając autoklaw, zwróć uwagę na maksymalne ciśnienie, które może wytworzyć. Poza tym szczególne znaczenie ma pojemność autoklawu. Dowiedz się też, jakim podciśnieniem wstępnym wyróżnia się dany sprzęt i czy osiągana jest odpowiednio wysoka temperatura. Możesz mieć pewność, że nasze autoklawy zapewnią Ci najwyższą jakość sterylizacji narzędzi. Na uwagę zasługuje też obecność drukarki i innych udogodnień.

Czym wyróżniają się dostępne w naszej ofercie autoklawy medyczne?

Chcesz wiedzieć, dlaczego warto sięgnąć właśnie po nasz sprzęt do sterylizacji narzędzi? Otóż musisz mieć świadomość tego, że w naszej ofercie znajdziesz wyłącznie zaawansowane autoklawy, które spełniają najwyższe standardy sanitarne. Sprawdzają się one w placówkach medycznych, gabinetach medycyny estetycznej, studiach tatuażu, ale nadają się także do salonu kosmetycznego czy salonów fryzjerskich. Dzięki nim dezynfekcja narzędzi przebiega niezwykle sprawnie.

Co ważne, masz do wyboru różne parametry procesu sterylizacji i to Ty decydujesz, jakie są najbardziej dostosowane do Twoich potrzeb. Poza tym staramy się, aby w naszym asortymencie znajdowały się wyłącznie funkcjonalne autoklawy, które stwarzają wiele możliwości w gabinecie kosmetycznym, stomatologicznym itp. Jeśli postawisz na najwyższej klasy urządzenie, na pewno posłuży Ci ono naprawdę długo, a w dodatku pozwoli sterylizować naraz wiele pakietów narzędzi.

Na uwagę zasługuje też krótki czas sterylizacji narzędzi kosmetycznych i medycznych. Zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i stomatologicznym czas odgrywa naprawdę dużą rolę. Co ważne, dzięki odpowiednio wysokiej temperaturze usunięte zostaną nawet formy przetrwalnikowe bakterii czy wirusów.

Niezawodne akcesoria do autoklawów

Posiadasz autoklaw medyczny do sterylizacji narzędzi? A może korzystasz z takiego sprzętu w swoim salonie kosmetycznym? W takim razie rozważ, czy nie potrzebujesz do niego jakichś akcesoriów. Musisz wiedzieć, że w ofercie naszego sklepu dostępne są nie tylko autoklawy klasy B i proste w obsłudze sterylizatory kosmetyczne, ale także niezbędne do nich gadżety. Przydać Ci się może m.in. adapter sieciowy, który pozwala podłączyć autoklaw do sieci komputerowej.

Drukarki do autoklawów dentystycznych i kosmetycznych

Warto także zwrócić uwagę na drukarki, które za pomocą złącza szeregowego podłącza się pod autoklawy kosmetyczne i medyczne. Dzięki drukarce będziesz mieć pewność bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów kosmetycznych, stomatologicznych itp. Na wydruku będzie znajdowała się informacja, jaki numer seryjny ma Twój autoklaw, kiedy odbywała się sterylizacja oraz jaki program został wybrany. Poza tym uwieczniony zostanie czas i data sterylizacji.

W razie potrzeby otrzymasz także potwierdzenie prawidłowego zakończenia sterylizacji. Dowiesz się też, czy w przebiegu całego procesu miały miejsce jakieś błędy. Na uwagę zasługuje też informacja o aktualnym poziomie próżni, ciśnienia i temperatury.

Jeśli pracujesz w gabinetach kosmetycznych lub medycznych, koniecznie sięgnij po autoklawy dostępne w naszym sklepie internetowym. Dzięki nim przygotowanie narzędzi do pracy okaże się niezwykle prostym zadaniem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Czytaj więcej

Aktywne filtry