Sterylizacja - rozwiązania dopasowane do potrzeb | Molarr.pl

Sterylizacja

Sterylizacja narzędzi i urządzeń stomatologicznych – niezbędne materiały

Jeśli prowadzisz lub planujesz otworzyć gabinet stomatologiczny, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest sterylizacja. Dotyczy ona zarówno...

Sterylizacja narzędzi i urządzeń stomatologicznych – niezbędne materiały

Jeśli prowadzisz lub planujesz otworzyć gabinet stomatologiczny, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest sterylizacja. Dotyczy ona zarówno mniejszych, jak i większych narzędzi czy urządzeń. Sterylizacja jest obowiązkowa i podlega kontroli. Poza tym gwarantuje ona bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i Tobie. W związku z tym nie możesz jej zaniedbać. Jedną z najpopularniejszych form jest sterylizacja w autoklawie. Wymaga ona jednak nie tylko wyposażenia się lub wypożyczania autoklawu. Konieczne są również specjalistyczne materiały przeznaczone konkretnie do sterylizacji. Znajdziesz je w ofercie naszej hurtowni internetowej.

Które materiały do sterylizacji warto mieć w swoim gabinecie?

Zastanawiasz się, jakie materiały do sterylizacji mogą okazać się niezbędne w Twoim gabinecie? Warto przede wszystkim wyposażyć się w rękawy. W naszym asortymencie nie brakuje rękawów o różnych wymiarach. Gwarantują one nie tylko prawidłową sterylizację, ale również dają możliwość długotrwałego przechowywania poddanych jej produktów. Nasze rękawy wyróżniają się mocnym zgrzewem, wytrzymałością na rozerwanie i odpornością na mikropęknięcia. Stanowią niemożliwą do przeniknięcia barierę dla bakterii. Poza tym są przejrzyste, co ułatwia rozpoznanie zawartości.

Oprócz tego dostępne są u nas krepowe papiery do sterylizacji i torebki o różnych wymiarach. Są one wodoodporne i wytrzymałe.

Niezawodne testy do sterylizacji w autoklawie

Musisz mieć świadomość tego, że w Twoim gabinecie nie może zabraknąć testów do sterylizacji. W naszej hurtowni znajdziesz zarówno biologiczne, jak i chemiczne wskaźniki procesu sterylizacji w autoklawie. Test ocenia przede wszystkim jej skuteczność i najlepiej przeprowadzać go minimum co trzy miesiące. Co ważne, nasze testy stosuje się bardzo łatwo, a odczyt ich wyników na pewno nie sprawi Ci trudności. Na uwagę zasługuje również fakt, że substancja wskaźnikowa znajduje się na całej długości testów.

Czytaj więcej

Aktywne filtry