Kategorie

Endostar E3 Big Apical Rotary System

New product

POLDENT

55,00 zł

55,00 zł

Order by e-mail

More info

Endostar E3 Big Apical Rotary System nie jest osobnym systemem rotacyjnym. Jest to rozszerzenie podstawowego systemu Endostar E3 Basic służące do opracowania kanałów szerokich, w których końcowa preparacja do rozmiaru 30 jest zbyt mała. Używaj go zawsze po wstępnym opracowaniu systemem Endostar E3 Basic.

Endostar E3 Rotary System to nowoczesne pilniki rotacyjne do sprawnego i efektywnego opracowania kanałów. Wyprodukowano je z najwyższej jakości stopu niklowo-tytanowego, zapewniającego dużą wytrzymałość i elastyczność. Pilniki systemu łatwo wpasowują się nawet w bardzo zakrzywione kanały, minimalizując ryzyko perforacji kanału. Zmodyfikowany kształt pilnika NiTi S z dwiema krawędziami tnącymi pod kątem 90 stopni zapewnia efektywne cięcie i transportowanie zębiny na zewnątrz oraz przyspiesza opracowanie kanału. Nietnący wierzchołek pozwala na bezpieczne opracowanie kanału, zmniejszając niebezpieczeństwo powstaniavia falsa(fałszywej drogi), perforacji i wycięcia stopnia. Czytelne oznaczenie stożkowatości (za pomocą liczby pasków na rączce) oraz rozmiarów ISO (za pomocą kolorów pasków) znacznie usprawniają pracę.

– Wykorzystuj do pracy kątnicę o odpowiedniej redukcji tak, aby otrzymać prędkość obrotową 150-300 obr./min. Szybkość pracy kątnicy powinna być stała podczas opracowania kanału.

– Pracuj, nie używając nadmiernej siły, ruchami góra-dół.

– Pracuj w kanale przez najkrótszy możliwy czas.

– Zawsze używaj płynów zwilżających kanał.

– Pilniki są bardzo ostre i powinny być wykorzystywane bardzo ostrożnie, przy zastosowaniu niewielkiej siły, bez nadmiernego „wciskania” w kanał.

– Pracuj instrumentami i kątnicami zgodnie z instrukcją stosowania (szczególnie dotyczy to ustawienia momentu obrotowego i ilości obrotów).

– Wykorzystuj taką liczbę instrumentów, jaka jest rzeczywiście potrzebna w danej sytuacji klinicznej.

– Kontroluj ilość użyć jednego instrumentu.

– Przed użyciem uruchom instrumenty poza jamą ustną oraz upewnij się, czy nie istnieją żadne deformacje, zarysowania i pęknięcia na pilniku.

– W przypadku utylizacji pilników produkt ten powinien być traktowany jako odpad medyczny.

Opracowanie kanału:

1.Po zakończeniu opracowania kanału pilnikiem nr 3 (04/30) z zestawu Endostar E3 Basic, sprawdź szerokość wierzchołka. Do tego celu użyj ręcznego pilnika NiTi w rozmiarze 30. Wprowadź go na pełną długość roboczą i spróbuj delikatnie przekręcić. Jeżeli pilnik obraca się – oznacza to, że kanał jest szerszy niż rozmiar 30 i powinien być opracowany szerzej.

2.Opracuj kanał narzędziem nr 1 z zestawu Endostar E3 Big Apical Rotary System (04/35) na pełną długość roboczą.

3.Opracuj kanał, wprowadzając narzędzie nr 2 (04/40) na pełną długość roboczą.

4.Sprawdź szerokość wierzchołka za pomocą ręcznego pilnika NiTi w rozmiarze 40. Jeżeli pilnik ten, po wprowadzeniu na pełną długość roboczą, nie będzie się obracał podczas próby delikatnego przekręcenia, nie poszerzaj kanału i zakończ preparację. Jeżeli natomiast pilnik ręczny obróci się, kontynuuj preparację.

5.Opracuj kanał, wprowadzając narzędzie nr 3 z zestawu Endostar E3 Big Apical Rotary System (04/45) na pełną długość roboczą.

6.Sprawdź szerokość wierzchołka za pomocą ręcznego pilnika NiTi w rozmiarze 45. Jeżeli pilnik ten, po wprowadzeniu na pełną długość roboczą, nie będzie się obracał podczas próby delikatnego przekręcenia, nie poszerzaj kanału i zakończ preparację. Jeżeli natomiast pilnik ręczny obróci się, kontynuuj preparację większymi rozmiarami pilników ręcznych NiTi (50, 55, 60 itp.).

Pilniki o odchodzeniu (taper) 2,4,6 powinny być użyte maksimum do 5 razy, a pilniki o odchodzeniu (taper) 8 i 10 mogą być użyte do 10 razy.

Dostępne opakowania : 

Zestaw 35/04 . 40/04 45/04 25mm 3 szt

Uzupełnienie 35/04 25mm 6 szt

Uzupełnienie 40/04 25 mm 6szt

Uzupełnienie 45/04 25 mm 6szt