Kategorie

Sable Seek wykrywacz próchnicy 1,2ml Zobacz większe

Sable Seek wykrywacz próchnicy 1,2ml

638_sable-seek-wykrywacz-próchni

Nowy produkt

ULTRADENT ULTRADENT

49,00 zł

Opis produktu

Wykrywacz próchnicy i ujść kanałów – Inteligentny Odkrywca. Wykrywacz próchnicy Sable Seek zawiera zielony barwnik umożliwiający szybkie wykrycie zmian próchnicowych i zdemineralizowanej tkanki w trudno dostępnych miejscach ubytku.

Preparat Sable Seek może też służyć do odnajdywania ujść kanałów w trakcie leczenia endodontycznego. Ujścia kanałów po jego spłukaniu ujawniają się jako zabarwione punkty na dnie komory. Preparat Sable Seek pakowany jest w strzykawki z zaworkami TeknaFlo zapobiegającymi jego rozlewaniu się.

Dzięki zielonemu barwnikowi łatwo można odróżnić zabarwione preparatem SableSeek tkanki od prześwitującej miazgi, zębiny wtórnej czy wytatuowanej (przebarwionej) amalgamatem. Pozostawiona w ubytku zdemineralizowana tkanka, chociaż może być pozbawiona zmian próchnicowych, nie pozwala na dobre przyleganie systemów wiążących, ponieważ nie można jej dobrze wytrawić, preparat Sable Seek umożliwia jej wykrycie.
Dzięki zastosowaniu Sable Seek można poprawić jakość wykonywanych wypełnień, zwiększyć ich trwałość i uniknąć nadwrażliwości pozabiegowej.

Preparat skraca znacznie czas opracowywania ubytku, zamiast pracowicie, punkt po punkcie szukać miejsc zdemineralizowanych w ubytku; wystarczy zaaplikować Sable Seek do ubytku, spłukać go, a miejsca zdemineralizowane zabarwią się na zielony kolor.

Preparat nakłada się na 10 sekund za pomocą końcówki pędzelkowej Mini Brush. Po spłukaniu uwidacznia się zmieniona próchnicowo tkanka.Preparat Sable Seek może też służyć do odnajdywania ujść kanałów w trakcie leczenia endodontycznego. Ujścia kanałów po jego spłukaniu ujawniają się jako zabarwione punkty na dnie komory.Opakowanie:

1 x strzykawka 2 ml

Podobne Produkty