Wytrawiacz Ultra Etch 1,2ml

Kategorie

Wytrawiacz Ultra Etch 1,2ml Zobacz większe

Wytrawiacz Ultra Etch 1,2ml

Nowy produkt

ULTRADENT

13,00 zł

13,00 zł

Zamów mailem

Opis produktu

Wytrawiacz Ultra Etch 1,2ml

Ultra Etch – wytrawiacz – Ultradent USA

  • wytrawiacz zapobiegający nadwrażliwości pozabiegowej,
  • dzięki samoograniczaniu głębokości wytrawiania optymalna konsystencja
  • wystarczy 5 sekund spłukiwania

Uniwersalny wytrawiacz (35% kwas fosforowy), który można wypłukać w 5 sekund.

Stosuje się go do wytrawiania szkliwa i zębiny (przed zastosowaniem materiałów złożonych, laków do bruzd i szczelin), oczyszczania powierzchni porcelany, oczyszczania powierzchni metalu, kondycjonowania powierzchni kompozytu. Wyjątkowe właściwości wytrawiacza, m.in. zawartość surfaktantu zmniejszającego napięcie powierzchniowe, pozwalają na łatwe i całkowite usuwanie go po zakończeniu wytrawiania (w ciągu 5 sekund) z użyciem sprayu powietrzno-wodnego. Wykazuje optymalną lepkość, brak spływania wynikającego z siły ciążenia. Przy 15. sekundowym wytrawianiu ubytku – zębina jest wytrawiana na optymalną głębokość 1,5 mikrona.

UltraEtch samoogranicza głębokość wytrawianej zębiny! Co ważniejsze, nawet po 60 sekundowym wytrawianiu ta głębokość nie jest większa niż 3 mikrony, co optymalizuje siłę wiązania systemów wiążących i zapobiega nadwrażliwości pozabiegowej, a także ewentualnym podrażnieniom miazgi.

Możliwe jest upłynnienie wytrawiacza, z zastosowaniem końcówki pędzelkowej InspiralBrush lub precyzyjne aplikowanie przy użyciu końcówki BlueMicro. (Zalecane końcówki: UP 0158 Blue Micro metalowe kaniule z niebieskim kołnierzem lub UP 0710 Inspiral Brush czerwone z czarnym pędzelkiem).

Instrukcja:

Wystarczy 15 sekund wytrawiania i 5 sekund spłukiwania. (Powierzchnia wytrawionej zębiny). UltraEtch ma właściwości samoograniczania głębokości wytrawiania zębiny. Przy 15-s. wytrawianiu głębokość wytrawiania tylko 1,5 um. Badania kliniczne wykazują, że 15-sekundowe wytrawianie szkliwa i zębiny jest optymalne i bezpieczne.

Opakowanie : 

1,2ml

Podobne Produkty