Pilniki NiTi typu K ręczne 25mm 6szt

Kategorie

VDW Pilniki NiTi typu K ręczne 25mm 6szt Zobacz większe

Pilniki NiTi typu K ręczne 25mm 6szt

Nowy produkt

POLDENT

45,00 zł

Zamów mailem

Opis produktu

Pilniki NiTi typu K ręczne 25mm 6szt

Elastyczne i bezpieczne instrumenty dobre do opracowania cienkich kanałów Endostar Pilniki NiTi K to wykonane ze stopu niklowo-tytanowego

Elastyczne i bezpieczne instrumenty dobre do opracowania cienkich kanałów

Endostar Pilniki NiTi K to wykonane ze stopu niklowo-tytanowego elastyczne i bezpieczne narzędzia. Ich odporność na zginanie jest około 10 razy większa niż w przypadku instrumentów wykonanych ze stali nierdzewnej. Mogą być wykorzystywane do bardzo zakrzywionych kanałów, sprawiających trudności w opracowaniu pilnikami stalowymi, bez konieczności wstępnego zaginania. Bardzo dobra elastyczność tych narzędzi znacznie zmniejsza tendencję do sztucznego prostowania kanału, zmniejsza również ryzyko zaklinowania instrumentu lub perforacji kanału.

– wykonane ze stopu niklowo-tytanowego z pamięcią kształtu,

– 4 krawędzie tnące,

– przekrój poprzeczny:

– bardzo dobra elastyczność,

– bardzo bezpieczne, niezbyt agresywne,

– ergonomiczny uchwyt.

Pakowanie

Instrumenty pakowane w blistry. Asortyment – 6 szt. pilników w rozmiarach 15-40/45-80 lub opakowanie uzupełniające – 6 szt. pilników w jednym rozmiarze.

Sterylizacja

Wyroby niesterylne. Należy je wysterylizować przed użyciem.

Instrumenty mogą być wielokrotnie sterylizowane w autoklawie parowym w temperaturze 134°C. Zalecany czas sterylizacji 35-40 minut. Instrumenty mogą być dezynfekowane w łagodnych środkach dezynfekcyjnych oraz myte w myjkach ultradźwiękowych. Bardzo agresywne środki dezynfekcyjne mogą powodować naruszenie struktury materiału, z którego wykonany jest uchwyt instrumentu lub jego odbarwienie.

Przechowywanie

Instrumenty należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym, bezpyłowym i czystym otoczeniu.

Zalecana ilość użyć

Maksymalnie 2-8 razy w zależności od rozmiaru (patrz Tabela 1), pod warunkiem, że kontrola wizualna wykonywana przez dentystę przed kolejnym użyciem wykazuje, że instrument nie jest uszkodzony przez poprzednie stosowanie, nie jest zagięty, odkształcony, nie wykazuje oznak „zmęczenia” ostrza instrumentu. Użycie instrumentu więcej razy niż jest to zalecane może spowodować złamanie ostrza w kanale.

Tabela 1

Rozmiar152025303540455055607080
Ilość użyć2-32-32-34-54-54-56-86-86-86-86-86-8

Podobne Produkty