Kategorie

Endostar Poszerzacze Gates 6szt

Nowy produkt

POLDENT

36,00 zł

36,00 zł

Zamów mailem

Opis produktu

Narzędzia do poszerzania ujść kanałów oraz do opracowania prostej, przykoronowej części kanału Endostar Poszerzacze Gates to maszynowe narzędzia do poszerzania…

Pełny opis produktu

Narzędzia do poszerzania ujść kanałów oraz do opracowania prostej, przykoronowej części kanału

Endostar Poszerzacze Gates to maszynowe narzędzia do poszerzania ujść kanałów oraz do opracowania prostej, przykoronowej części kanału. Są to jedne z najstarszych narzędzi endodontycznych. Ich część pracująca znajduje się na końcu długiego cienkiego trzonu i ma kształt płomyka ze spiralnie ułożonymi płaszczyznami tnącymi.

– mała sprężystość ostrza,

– dopuszczalna ilość obrotów na minutę: 450-800,

– wierzchołek tępo zakończony (nietnący).

Pakowanie

Instrumenty pakowane w blistry. Asortyment – 6 szt. pilników o długości 19 mm w rozmiarach 01-06 lub opakowanie uzupełniające – 6 szt. pilników w jednym rozmiarze.

Sterylizacja

Wyroby niesterylne. Należy je wysterylizować przed użyciem.

Instrumenty mogą być wielokrotnie sterylizowane w autoklawie parowym w temperaturze 134°C. Zalecany czas sterylizacji 35-40 minut. Instrumenty mogą być dezynfekowane w łagodnych środkach dezynfekcyjnych oraz myte w myjkach ultradźwiękowych. Bardzo agresywne środki dezynfekcyjne mogą powodować naruszenie struktury materiału, z którego wykonany jest uchwyt instrumentu lub jego odbarwienie.

Przechowywanie

Instrumenty należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym, bezpyłowym i czystym otoczeniu.

Zalecana ilość użyć

Maksymalnie 5-10 razy w zależności od rozmiaru (patrz Tabela 1), pod warunkiem, że kontrola wizualna wykonywana przez dentystę przed kolejnym użyciem wykazuje, że instrument nie jest uszkodzony przez poprzednie stosowanie, nie jest zagięty, odkształcony, nie wykazuje oznak „zmęczenia” ostrza instrumentu. Użycie instrumentu więcej razy niż jest to zalecane może spowodować złamanie ostrza w kanale.

Tabela 1

Rozmiar 01 02 03 04 05 06
Ilość użyć 5 5 5 10 10 10