Wiążąca taśma wzmacniająca Ribbond 1 szt - Molarr Łódź

Kategorie

Taśma z włókna szklanego Ribbond Zobacz większe

Wiążąca taśma wzmacniająca Ribbond 1 szt

Nowy produkt

Ribbond

319,00 zł

Zamów mailem

Opis produktu

Ribbond jest wiążącą taśmą wzmacniającą, która doskonale sprawdza się w bardzo wielu zastosowaniach w stomatologii. Jedyne w swoim rodzaju połączenie właściwości opatentowanego splotu oraz łatwo wiążących się, wysokowytrzymałych włókien zapewnia znacznie większą odporność na łamanie oraz pękanie niż w przypadku jakiegokolwiek innego materiału wzmacniającego.

Materiał preferowany przez dwa główne instytuty badawcze w USA.

Niezwykła łatwość stosowania i trwałość.

Zdolność tworzenia wiązań z wszystkimi kompozytami stomatologicznymi i akrylanami.

  Udokumentowane wyniki stosowania w warunkach klinicznych.

Zdolność tworzenia wiązań chemicznych Wyniki weryfikacji charakteru wiązań, jakie Ribbond tworzy z metakrylanem metylu oraz żywicami BisGMA, przedstawiano w takich specjalistycznych pismach jak Journal of Materials Science oraz Plasmas and Polymers. Testy polegające na wyciąganiu z taśmy pojedynczych włókien ukazują adhezję pomiędzy żywicami i włóknami Ribbond poddawanymi działaniu plazmy. Spektroskopia elektronowa do badań składu chemicznego (ESCA) oraz pomiar rozkładu naprężeń w środowisku wilgotnym ukazują zmiany chemiczne zachodzące w taśmie Ribbond pod wpływem plazmy tlenowej. Opatentowany splot Opatentowany splot taśmy o poprzecznie wiązanych, zamkniętych ściegach (właściwy dla tkanin filtracyjnych o splocie gładkim) tworzy sieć przeplatających się włókien odporną na pęknięcia dzięki zdolności wielokierunkowego przenoszenia sił. Tkanina ta nie posiada pamięci kształtu, nie rozpada się, nie rozplata ani nie odbija w przypadku cięcia lub kształtowania. Niezwykła wytrzymałość włókien Taśma Ribbond składa się z takich samych, wysokowytrzymałych włókien wykonanych z polietylenu o bardzo wysokiej masie cząsteczkowej, jak te stosowane w produkcji kamizelek kuloodpornych. Włókna te są tak wytrzymałe, że do ich cięcia niezbędne są specjalne nożyce (dołączone do „Zestawu podstawowego” [ang. Starter Kit])

Ribbond w porównaniu z innymi materiałami Taśma Ribbond została uznana przez dwa główne instytuty badawcze w Stanach Zjednoczonych (Clinical Research Associates oraz Reality) za najlepszy materiał wzmacniający konstrukcje stomatologiczne, wykonany na bazie włókien. Taśma Ribbond jest najłatwiejsza w zastosowaniu, najtrwalsza, najodporniejsza na łamanie oraz zajmuje wiodącą pozycję wśród najskuteczniejszych materiałów, co wynika z niezależnej dokumentacji. Piśmiennictwo obejmuje opis badania funkcjonowania szyn i mostów wykonanych z taśmy Ribbond na przestrzeni 72 miesięcy, które nie wykazało żadnych przypadków pęknięć tych konstrukcji. Zdjęcia przedstawiają różnice pomiędzy materiałem Ribbond a innymi materiałami wzmacniającymi na bazie włókien.

Dostępne rodzaje : 

Długość 22 cm - szerokość 1mm Ortho

Długość 22 cm - szerokość 2 mm

Długość 22 cm - szerokość 3 mm

Długość 22 cm szerokość 4 mm

Podobne Produkty