Upychadła Plugger do gutaperki 6 szt

Kategorie

Upychadła (plugger) do gutaperki 6 szt Zobacz większe

Upychadła Plugger do gutaperki 6 szt

Nowy produkt

POLDENT

POLDENT

24,00 zł

Zamów mailem

Opis produktu

Upychadła do ćwieków gutaperkowych do pionowej (wierzchołkowej) kondensacji gutaperki Upychadła (pluggery) do ćwieków gutaperkowych przeznaczone do pionowej (wierzchołkowej) kondensacji gutaperki.…

Pełny opis produktu

Upychadła do ćwieków gutaperkowych do pionowej (wierzchołkowej) kondensacji gutaperki

Upychadła (pluggery) do ćwieków gutaperkowych przeznaczone do pionowej (wierzchołkowej) kondensacji gutaperki. Upychadła mogą również być stosowane do kondensacji past leczniczych do czasowego wypełnienia kanału.

– wykonane z nierdzewnej stali dentystycznej,

– mają kształt stożka o równo ściętym końcu,

– ergonomiczny uchwyt z nadrukowanym rozmiarem ISO.

Pakowanie

Instrumenty pakowane w blistry. Asortyment – 6 szt. o długości 25 mm w rozmiarach 15-40 lub opakowanie uzupełniające – 6 szt. w jednym rozmiarze.

Sterylizacja

Wyroby niesterylne. Należy je wysterylizować przed użyciem.

Instrumenty mogą być wielokrotnie sterylizowane w autoklawie parowym w temperaturze 134°C. Zalecany czas sterylizacji 35-40 minut. Instrumenty mogą być dezynfekowane w łagodnych środkach dezynfekcyjnych oraz myte w myjkach ultradźwiękowych. Bardzo agresywne środki dezynfekcyjne mogą powodować naruszenie struktury materiału, z którego wykonany jest uchwyt instrumentu lub jego odbarwienie.

Przechowywanie

Instrumenty należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym, bezpyłowym i czystym otoczeniu.

Zalecana ilość użyć

Maksymalnie 1-3 razy w zależności od rozmiaru (patrz Tabela 1), pod warunkiem, że kontrola wizualna wykonywana przez dentystę przed kolejnym użyciem wykazuje, że instrument nie jest uszkodzony przez poprzednie stosowanie, nie jest zagięty (nie dotyczy dogięcia instrumentu przez dentystę do krzywizny kanału), odkształcony, nie wykazuje oznak „zmęczenia” ostrza instrumentu. Użycie instrumentu więcej razy niż jest to zalecane może spowodować złamanie ostrza w kanale.

Tabela 1

Rozmiar 15 20 25 30 35 40
Ilość użyć 1-2 1-2 1-2 2-3 2-3 2-3

Podobne Produkty