Lampa Polimeryzacyjna VALO® GRAND CORDLESS

Kategorie

Lampa Polimeryzacyjna VALO® GRAND CORDLESS

Nowy produkt

ULTRADENT

ULTRADENT

5 189,00 zł

Zamów mailem

Opis produktu

Lampa Polimeryzacyjna VALO® GRAND CORDLESS

Zastosowanie :

Lampa polimeryzacyjna VALO Grand Cordless wykorzystuje diodę elektroluminescencyjną (LED) o  wielu długościach fali do wytwarzania światła o  dużym natężeniu w zakresie 385–515 nm do polimeryzacji wszystkich światłoutwardzalnych materiałów stomatologicznych. Światło o  takim natężeniu przenika również porcelanę i umożliwia utwardzanie znajdujących się pod nią cementów żywicowych, podobnie jak światło halogenowe. W bezprzewodowej lampie polimeryzacyjnej VALO Grand Cordless wykorzystywane są akumulatorki VALO, a  do ich ładowania służy ładowarka odpowiednia do sieci 100–240  woltów. Rękojeść można przechowywać w  standardowym uchwycie unitu stomatologicznego lub można ją zamocować indywidualnie, wykorzystując uchwyt dołączony do zestawu. Można ją również przechowywać na blacie lub w szufladzie. Lampa polimeryzacyjna VALO Grand jest wyposażona w  czujnik rejestrujący ruch lampy. Jeśli lampa nie jest używana, lampa polimeryzacyjna VALO Grand automatycznie przechodzi w tryb uśpienia, a gdy jest poruszona, powraca do ostatnio używanego ustawienia.

valo_zdj.jpg

 

Na początku diodowa lampa polimeryzacyjna VALO to pręt aluminium, a na końcu to najbardziej zaawansowana lampa polimeryzacyjna na świecie – to historia lampy VALO.

valo_zdj3.jpg

Diodowa lampa polimeryzacyjna VALO® powstaje z pręta wysokogatunkowego aluminium lotniczego, które jest precyzyjnie frezowane w fabryce Ultradent w stanie Utah w USA.

valo_zdj2.jpg

Jednolita konstrukcja powstała poprzez obróbkę skrawaniem zapewnia trwałość lampy VALO i lepsze rozpraszanie ciepła, jak również elegancki, ergonomiczny i opływowy kształt lampy VALO, dzięki któremu możliwa jest praca w obszarach, do których inne lampy polimeryzacyjne po prostu nie mają dostępu.

valo_diody.jpg

Pakiet diod LED w lampie VALO zawiera chipy o trzech długościach fali, umożliwiające polimeryzację wszystkich materiałów, niezależnie od tego, czy zawierają fotoinicjatory, takie jak Lucirin TPO, PPD, czy też częściej stosowany kamforochinon.

valo_diody2.jpg

Nowoczesny zespół obwodów elektrycznych lampy VALO wytwarza 3 tryby polimeryzacji: standardowy, wysokiej mocy i zwiększonej mocy. VALO to 3 lampy w jednej.

Optymalnie skolimowana wiązka gwarantuje utrzymanie przez lampę VALO gęstości mocy i jednorodną polimeryzację różnych powierzchni i przy różnych odległościach roboczych.

Lampa VALO zachwyca różnorodnością zalet spełniających potrzeby stomatologii – dziś i w przyszłości

Szerokopasmowe spektrum LED
Lampa VALO jest wyposażona w cztery diody o trzech różnych długościach fali, obejmując zakres długości fal wynoszący 395–480nm. Zapewnia to polimeryzację fotoinicjatorów: kamforochinonu, Lucirin TPO i PPD. Badania wykazują, że nawet kamforochinon (szczyt przy długości fali 468nm) lepiej ulega polimeryzacji pod wpływem szerokopasmowej lampy LED.

Kolimacja wiązki światła
Wyjątkowa, szklana soczewka, wbudowana w lampę VALO skupia emitowane światło i zapewnia kolimację wiązki. Prowadzi to do uzyskania wyjątkowo homogennego promienia świetlnego, nawet w pewnej odległości – a w efekcie do homogennej polimeryzacji.

Rękojeść
Rękojeść  VALO  jest  elegancka  i  lekka.  Aluminiowa  rękojeść rozprasza produkowane ciepło, dzięki czemu nie ma potrzeby
stosowania wewnętrznego wentylatora. Rękojeść ma twardą, gładką powierzchnię, którą łatwo można wyczyścić i zdezynfekować. Lampę VALO można przechowywać w wolnym uchwycie unitu stomatologicznego albo zamocować indywidualnie, wykorzystując uchwyt dołączony do zestawu.

Gwarancja pewności – szerokopasmowe diody LED lampy VALO
Światło lampy VALO utwardza wszystkie fotoinicjatory stosowane w stomatologii. Producenci światłoutwardzalnych materiałów kompozytowych i adhezyjnych często nie zamieszczają informacji, jakie fotoinicjatory są zawarte w ich produktach. Lampa VALO daje gwarancję pewności – dziś i jutro.

Podobne Produkty