Wirówka EBA 200
Wirówka laboratoryjna do krwi - umożliwia produkcję fibryny bogatopłytkowej (PRF)
Wirówka EBA 200 marki Hettich to mała wirówka laboratoryjna, doskonale nadająca się do zastosowania w małych laboratoriach w praktykach lekarskich i placówkach oświatowych, przede wszystkim ze względu na łatwość obsługi oraz kompatybilność z wieloma różnymi probówkami. Dzięki blokadzie pokrywy, zabezpieczeniem przed przegrzaniem oraz obudowie z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego, centryfuga ta umożliwia wyjątkowo bezpieczną pracę.
Szczegóły produktu
- Mała wirówka Hettich EBA 200
- Łatwa w obsłudze, przyjazna dla użytkownika
- Zamykanie pokrywy jedną ręką
- Otwieranie pokrywy za pomocą przycisku
- Blokada pokrywy umożliwia otwarcie pokrywy dopiero po całkowitym zatrzymaniu się rotora
- Przycisk impulsowy do krótkiego wirowania
- Foliowana klawiatura umożliwia higieniczne wprowadzanie danych pacjenta
- Obudowa i pokrywa z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego
- Pokrywa od wewnątrz z metalu
- Z zabezpieczeniem przed przegrzaniem
- Kompaktowe wymiary - nadaje się również dla małych laboratoriów
- Kompatybilna z różnymi rozmiarami probówek
Szczegóły techniczne Hettich EBA 200
- Rotor kątowy 8-miejscowy
- Na probówki o pojemności do 15ml
- Napięcie: 208 - 240V 1∼
- Częstotliwość: 50 - 60Hz
- Pobór mocy: 65VA
- EN/IEC 61326, klasa B
- Chłodzona powietrzem
- Maksymalna pojemność: 8 x 15ml
- Maks. RPM (prędkość obrotów): 6000min-¹
- Maks. RCF: 3461
- Czas pracy: 1 - 99 minut, praca ciągła, tryb krótki (przycisk impulsowy)
- Wymiary: 22,8 x 26,2 x 35,2cm
- Waga: ok. 8kg
Parametry:
- PRF - 2700 RPM / 12 minut
- A PRF - 1 500 RPM / 8 minut
- I PRF - 700 RPM / 3 minuty
Regeneracja
Obecnie jednym z największych wyzwań stojących przed naukowcami jest opracowanie bioaktywnych materiałów chirurgicznych, pozwalających na odbudowę ubytków kostnych, minimalizujących proces zapalny i przyśpieszających gojenie.
Zarówno gojenie jak i regeneracja tkanek to dynamiczny, wielopoziomowy proces, na który ma wpływ uwalnianie odpowiednich czynników wzrostu w miejscu defektu. Takim sposobem zastosowania autogennego materiału uwalniającego cytokiny płytkowe jest zastosowanie fibryny bogatopłytkowej, należącej do nowej generacji koncentratów płytkowych. Istnieje bowiem łatwa możliwość aplikacji przygotowanego przed zabiegiem biomateriału, bezpośrednio w miejscu w którym doszło do zaniku kości.
Technika otrzymywania fibryny bogatopłytkowej została po raz pierwszy opracowana we Francji z myślą o zastosowaniu w periodontologii i chirurgii stomatologicznej. Sam sposób przygotowania jest niezwykle prosty i polega na pobraniu krwi żylnej od pacjenta, bezpośrednio lub w trakcie zabiegu, do 10 ml probówek bez żadnego antykoagulantu, którą wiruje się przy użyciu wirówki EBA-20.
W efekcie, w wyniku takiego postępowania dochodzi do powstania w środkowej części probówki skrzepu fibrynowego. Powyżej znajduje się osocze ubogopłytkowe (PPP - platelet poor plasma), natomiast na dnie probówki znajdują się krwinki czerwone.
Matryca fibrynowa uzyskana ze środkowej części odwirowanej frakcji będzie sterować procesem gojenia, w znacznym stopniu przyśpieszając go i co najważniejsze będzie zwiększać rewaskularyzację przeszczepu poprzez wspomaganie angiogenezy.