Rękawice Nitrylowe , Lakteksowe , Winylowe - Molarr Łódź

Kategorie

Rękawice ochronne dla stomatologów

Każdy stomatolog oprócz odpowiednich środków do dezynfekcji powinien również stosować ubrania ochronne. Bardzo ważnym elementem stroju lekarskiego są rękawice, które chronią zarówno pacjenta, jak i lekarza. W zależności od potrzeb można zdecydować się na rękawice nitrylowe, winylowe lub też tradycyjne lateksowe. Do wyboru są także rękawice pudrowane i pozbawione pudru.

Rękawice nitrylowe

Powszechnie dostępne rękawice lateksowe nie są odpowiednie dla każdego, gdyż często powodują reakcje alergiczne. Doskonałą alternatywą mogą być rękawiczki nitrylowe, wykonane z kauczuku butadienowo-nitrylowego. Rękawice nitrylowe idealnie dopasowują się do kształtu dłoni i są bardzo wygodne. Pozwalają na zachowanie wrażliwości dotykowej przy jednoczesnej wysokiej ochronie przed zakażeniami. Bardzo często wyposażone są w chropowate końcówki na palcach, dzięki czemu gwarantują pewność chwytu przy śliskich i wilgotnych przedmiotach. Rękawiczki nitrylowe są bardzo wytrzymałe. Można korzystać z nich podczas pracy z silnymi środkami, np. rozpuszczalnikami.

Rękawice winylowe

Rękawice winylowe również stanowią świetną alternatywę dla produktów lateksowych. Ich ogromną zaletą jest odporność na tłuszcz. Pełnią one skuteczną ochronę przed różnymi wirusami i patogenami krwiopochodnymi. Mają bardzo szerokie zastosowanie, używane są nawet w gastronomii. Cechuje je bardzo wysoka trwałość, ale nie przylegają całkowicie do skóry. Ich ogromną zaletą jest fakt, iż bardzo szybko i sprawnie można je założyć, również na spoconą czy natłuszczoną dłoń.

Rękawice lateksowe

Rękawiczki lateksowe polecane są do wykonywania prostych czynności stomatologicznych i diagnostyki. Cechuje je duża elastyczność, dzięki czemu nie krępują ruchów. Są także stosunkowo dobrze rozciągliwe. Niektóre modele wyposażone są w chropowate końcówki, zapewniające stabilny chwyt narzędzi.

Rękawice 

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów