Nożyczki

Nożyczki okulistyczne – specjalistyczne wyposażenie klinik weterynaryjnych

Okulistyka weterynaryjna nieustannie i dynamicznie się rozwija – nie brakuje miejsc, które kompleksowo zajmują...

Nożyczki okulistyczne – specjalistyczne wyposażenie klinik weterynaryjnych

Okulistyka weterynaryjna nieustannie i dynamicznie się rozwija – nie brakuje miejsc, które kompleksowo zajmują się czworonogami wymagającymi opieki w tym obszarze. Poza umiejętnościami lekarza, w tym zakresie medycyny weterynaryjnej ważne są różnorodne instrumenty medyczne. Do grupy najczęściej używanych podczas zabiegów i operacji narzędzi należą nożyczki. To nieskomplikowane instrumenty posiadające wąskie, krótkie ostrza, które wyróżniają się szerokim zastosowaniem.

Ergonomiczne nożyczki okulistyczne dla weterynarzy

W tej kategorii przygotowaliśmy wyspecjalizowane narzędzia okulistyczne przeznaczone do cięcia naczyń i delikatnych tkanek. To jednak nie wszystko. Nożyczki mogą być wykorzystane do zabiegów przeprowadzanych na rogówce oka, ale także podczas udrażniania kącików poprzez przypodstawne wycięcie tęczówki. Ostrza są proste lub lekko wykrzywione, co pozwala na zachowanie płynności ruchu w czasie operacji i dopasowanie narzędzia do swoich potrzeb, a także do charakteru zabiegu. Warto wyposażyć się w kilka rodzajów nożyczek, aby móc jak najlepiej dopasować instrument do przeprowadzanych działań.

Najwyższa jakość od najlepszych producentów

Prezentowane przez nas nożyczki okulistyczne sprawdzą się podczas każdego zabiegu, w którym wymagana jest precyzja i dokładne cięcie. Budowa narzędzia jest bardzo prosta, przez co produkt pewnie i stabilnie leży w dłoni weterynarza. Wszystkie oferowane przez nas nożyczki zostały wykonane z ponadprzeciętnej jakości stali chirurgicznej, która odnotowuje niezwykle wysoką odporność na działanie różnych środków chemicznych (np. dezynfekcyjnych). Takie instrumenty nie ulegają rdzewieniu. Nożyczki są bezpieczne w użytkowaniu, zarówno dla pacjenta, jak i lekarza wykonującego zabieg. Z powodzeniem można sterylizować je w autoklawie.

Czytaj więcej

Aktywne filtry