Płyny / Tabletki Wybarwiające

Płyny i tabletki wybarwiające – skuteczne pozbywanie się osadu

Osad gromadzący się na zębach to problem wielu osób. Jest on nie tylko niedogodnością estetyczną, ale również może stanowić...

Płyny i tabletki wybarwiające – skuteczne pozbywanie się osadu

Osad gromadzący się na zębach to problem wielu osób. Jest on nie tylko niedogodnością estetyczną, ale również może stanowić realne zagrożenie dla zdrowia, gdyż sprzyja powstawaniu próchnicy. Warto regularnie dbać o prawidłową higienę jamy ustnej i starać się zapobiegać odkładaniu się osadu. Pomóc w tym mogą płyny i tabletki służące do wybarwiania płytki nazębnej, które wskazują problematyczne miejsca wymagające szczególnego oczyszczania.

Skuteczny płyn do wybarwiania płytki nazębnej

Osad nazębny w początkowym stadium może być trudny do zauważenia. Jeżeli nie zostaną zastosowane odpowiednie środki, problem szybko zrobi się poważniejszy. W związku z tym warto zastosować profesjonalny płyn, który służy do wybarwiania płytki nazębnej. Jest on w stanie doskonale zwizualizować odkładający się osad. Płyn barwi płytkę na wyraźny niebieski kolor. Dzięki temu można dostrzec, które miejsca są szczególnie narażone na odkładanie się osadu i dokładnie je oczyścić. Płyn to świetna motywacja dla pacjenta i nauka prawidłowego szczotkowania zębów. To także doskonały sposób na zapobieganie próchnicy, bowiem umożliwia zlokalizowanie zalegania bakterii, które odpowiadają za powstawanie ubytków w szkliwie.

Praktyczne tabletki do wybarwiania osadu

Alternatywą dla płynów wybarwiających osad są tabletki, które również umożliwiają szybką, wygodną i skuteczną kontrolę zębów. Tabletki barwią płytkę aż na dwa kolory. Barwą niebieską oznaczany jest stary osad, natomiast świeży nabiera barwy różowej. Tabletki wykorzystują naturalne barwniki spożywcze, toteż są całkowicie bezpieczne dla użytkownika i nie powodują podrażnień. Warto zacząć uczyć korzystania z nich nawet dzieci, bowiem pomaga to wyrobić prawidłowe nawyki i poznać zasady skutecznego szczotkowania zębów.

Czytaj więcej

Aktywne filtry