Kleje Ortodontyczne - Molarr Łódź

Kategorie

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Wytrzymałe kleje ortodontyczne

Elementy aparatów na zęby wymagają często bardzo mocnego klejenia. Z pomocą przychodzą wówczas wysokiej jakości kleje ortodontyczne, gwarantujące szybkie i trwałe łączenie wybranych fragmentów. Można je stosować do różnych materiałów. Istotne jest również to, że są całkowicie bezpieczne dla pacjenta.

Kleje GC Ortho

Kleje GC Ortho to bardzo nowoczesne, światłoutwardzalne, jednoetapowe produkty. GC Ortho Connect to klasyczny klej do zamków, który zawiera również primer. Dzięki temu można ominąć jeden z etapów łączenia. Klej cechuje bardzo duża siła wiązania oraz elastyczność. Zastosowanie GC Ortho Connect daje pewność, że położenie zamka będzie niezmienne mimo przeciążeń w jamie ustnej. Istotne jest również to, iż można stosować go zarówno do zamków wykonanych z metalu, jak i ceramicznych, hybrydowych oraz tworzywowych. Popularnością cieszy się również klej GC Ortho Connect FLOW, który również zawiera wysokiej jakości primer. Klej ten zapewnia dużą elastyczność i wytrzymałość. Wykorzystuje się go do łuków klasycznych i retencyjnych. Jego aplikacja jest bardzo prosta i szybka.

Kleje Transbond

Kleje Transbond to wysokiej jakości, światłoutwardzalne produkty. Klej Transbond XT pozwala wiązać zamki ceramiczne i metalowe z powierzchnią zębów. Można go kupić w strzykawkach, co ułatwia aplikację. Dzięki polimeryzacji światła można dokładnie umieścić zamek, bez zbędnego pośpiechu. Konsystencja kleju uniemożliwia ślizganie się zamków czy też wydostawanie materiału. Jest to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze.

Do osadzania pierścieni doskonale sprawdzi się klej Transbond Plus w postaci jednoskładnikowej pasty. Klejenie jest bardzo uproszczone i szybkie, gdyż nie trzeba mieszać składników. Ponadto czas polimeryzacji to tylko 20 sekund, dzięki czemu nie nastąpi zawilgocenie. Warto wiedzieć, że klej Transbond Plus uwalnia dodatkowo fluor. Klej ma kolor niebieski, dzięki czemu jego resztki można łatwo zauważyć na powierzchni zęba i szybko usunąć.

Do klejenia m.in. metodą pośrednią wskazany jest klej Transbond Supreme LV. Cechuje go niska lepkość, wysoka odporność na ścieranie oraz duża siła wiązania. Klej nie spływa z miejsca nałożenia. Aplikuje się go bardzo łatwo za pomocą strzykawki. To produkt bardzo ekonomiczny, wydajny i wygodny w użyciu. Zapewnia stabilne mocowanie przy jednoczesnym łatwym odklejaniu w razie potrzeby.