Narzędzia Ortodontyczne - Molarr Łódź

Kategorie

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Narzędzia ortodontyczne - podstawowe wyposażenie gabinetu

Ortodoncja to stale rozwijająca się dziedzina. Coraz więcej osób decyduje się na leczenie ortodontyczne. Pracę specjalistów ułatwiają specjalne narzędzia, np. kleszcze do formowania łuków. Instrumenty ortodontyczne marki ORIMED cechuje duża wytrzymałość oraz możliwość wielokrotnej dezynfekcji i sterylizacji. Dzięki temu są to narzędzia wielokrotnego użytku. Mają one ergonomiczne uchwyty, ułatwiające prowadzenie narzędzia w trakcie zabiegu. Zapewniają dużą precyzję i bezpieczeństwo. Zostały wykonane z wysokiej jakości nierdzewnej stali chirurgicznej. Posiadają certyfikaty CE i ISO, a ponadto są objęte dwuletnią gwarancją i rocznym ubezpieczeniem.

Kleszcze do formowania łuków

W ortodoncji bardzo często używane są kleszcze do formowania łuków podniebiennych oraz torkowania. Z ich pomocą można formować nawet delikatne zmiany na łukach. Kleszcze TC zapewniają komfort użytkowania i precyzję, a co najważniejsze, niwelują ryzyko przecięcia drutu. Jest to bardzo ważne, gdyż druty wykorzystywane w ortodoncji są bardzo delikatne, a zarazem kosztowne. Mają one specjalną wkładkę z węglika spiekanego, gwarantującą wysoką jakość i wytrzymałość narzędzia.

Łyżeczka kostna

Łyżeczki kostne to przydatne instrumenty, które pozwalają usuwać martwą tkankę i oczyścić jamę rany. W stomatologii wykorzystuje się je przede wszystkim jako łyżeczki zębodołowe służące do czyszczenia zębodołów po zabiegu ekstrakcji zęba. Umożliwiają one także usunięcie próchnicy z zębiny oraz wyłyżeczkowanie zmian zapalnych. Łyżeczka kostna Lucas wyposażona jest w dwie końcówki, co znacznie ułatwia pracę lekarza. Posiada ona czarną powłokę ceramiczną, pozwalającą wyeliminować niechciane refleksy świetlne. Powłoka ta stanowi także dodatkowe wzmocnienie stali chirurgicznej, z której wykonano narzędzie.