Preparaty do Retracji Dziąseł

Retrakcja dziąseł

Retrakcja dziąseł – wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzenia zabiegu

Stomatologia zachowawcza i protetyka wymagają przeprowadzenia zabiegu retrakcji dziąsła. To działanie polega...

Retrakcja dziąseł – wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzenia zabiegu

Stomatologia zachowawcza i protetyka wymagają przeprowadzenia zabiegu retrakcji dziąsła. To działanie polega na czasowym odsunięciu tkanki miękkiej od zęba. Dzięki temu możesz zdecydowanie łatwiej leczyć ubytki, założyć licówki i dokładniej aplikować masy wyciskowe. Procedura ta nie należy do najtrudniejszych, wymaga jednak precyzji i odpowiednich komponentów, które znajdziesz w tej kategorii. Istnieją dwie drogi przeprowadzenia udanej retrakcji dziąsła – mechaniczna i chemiczna.

Nici retrakcyjne, niezbędne podczas zabiegu

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór nici retrakcyjnych, które są niezbędne do przeprowadzenia zabiegu metodą mechaniczną. Skuteczność tej techniki jest uwarunkowana jakością i budową nici. Pracując ze zbyt cienką nicią, nie uzyskasz właściwego efektu, czyli odsłonięcia rowka dziąsłowego. Zbyt grube nici z kolei mogą powodować ucisk na tkanki przyzębia. W naszej ofercie znajdziesz zarówno nici nasączone, jak i nieimpregnowane. Wykorzystanie nici nasączonych wymaga jednak szczególnej ostrożności i nie stosuje się ich, gdy pacjent cierpi na zapalenie dziąseł.

Retrakcja dziąseł za pomocą pasty

Nici retrakcyjne można z powodzeniem zastąpić pastami. Także możesz znaleźć je w ofercie naszego sklepu. Innowacyjne produkty, np. marki Acteon, pozwalają na wykonanie skutecznej, tymczasowej retrakcji dziąsła nawet bez użycia kaniuli. To wygodne i szybkie rozwiązanie, które znacząco skraca czas Twojej pracy. Preparat ten nie wymaga podania znieczulenia, a wyciski wykonane z jego zastosowaniem są precyzyjne. Dodatkowo produkt jest ekonomiczny – praktyczne kapsułki są doskonale odmierzone, dzięki czemu nie marnujesz preparatu. Biorąc pod uwagę fakt, że każdy zabieg jest inny, warto wyposażyć się zarówno w pastę, jak i w nici.

Czytaj więcej

Aktywne filtry