Preparaty do tamowania krwawienia

Preparaty do tamowania krwawienia – obowiązkowe w każdym gabinecie

Każdy gabinet stomatologiczny, niezależnie od swojej specjalizacji, powinien być wyposażony w preparaty do tamowania...

Preparaty do tamowania krwawienia – obowiązkowe w każdym gabinecie

Każdy gabinet stomatologiczny, niezależnie od swojej specjalizacji, powinien być wyposażony w preparaty do tamowania krwawienia. Mogą one przydać się przy wielu rodzajach zabiegów – leczeniu endodontycznym, ekstrakcjach zębów, czy podczas opracowywania ubytków. Wówczas niezbędna jest natychmiastowa interwencja lekarza stomatologa i konieczność zatamowania krwawienia. W tej kategorii znajdziesz szereg preparatów, które świetnie poradzą sobie z tym zadaniem. Szeroki asortyment pomoże Ci wybrać najlepsze dla Twojego gabinetu propozycje.

Niezastąpione w chirurgii stomatologicznej

Preparaty do tamowania krwawienia wykorzystuje się najczęściej w chirurgii, a konkretnie – podczas ekstrakcji zęba. W zachowaniu bezpieczeństwa pacjenta znaczenie ma hemostaza, której celem jest hamowanie powstawania zakrzepów i powstrzymanie krwawienia z uszkodzonych naczyń. W tym celu stosuje się właściwe preparaty, które nie tylko tamują krwawienie, ale zapewniają efekt hemostazy. W naszym asortymencie znajdziesz wiele różnych propozycji, które w dużej mierze warunkują powodzenie przeprowadzonego zabiegu, a tym samym zdrowie, a niekiedy nawet i życie pacjenta.

Najczęściej wykorzystywane preparaty do tamowania krwawienia

W tej kategorii znajdziesz preparaty, które zawsze powinny znajdować się w wyposażeniu Twojego gabinetu – dbaj, by żadnego nie zabrakło. Należą do nich m.in. Alustat, który doskonale radzi sobie z niewielkimi krwawieniami, a dodatkowo obkurcza naczynia krwionośne. Równie ważny pozostaje ViscoStat, aktywnie tamujący krwawienie i wspomagający tworzenie czopów skoagulowanej krwi. Wiele z naszych preparatów występuje w kilku wariantach, by jak najlepiej dopasować się do Twoich potrzeb. Wybieraj spośród żelu, pianki czy płynu.

Czytaj więcej

Aktywne filtry