Materiały do Szynowania Zębów

Szynowanie Zębów

Materiały do szynowania zębów – w trosce o komfort pacjenta

Urazy mechaniczne lub zaawansowana paradontoza mogą prowadzić do rozchwiania zębów, a nawet ich utraty. By do tego nie doszło,...

Materiały do szynowania zębów – w trosce o komfort pacjenta

Urazy mechaniczne lub zaawansowana paradontoza mogą prowadzić do rozchwiania zębów, a nawet ich utraty. By do tego nie doszło, należy przeprowadzić szynowanie, które ma unieruchomić struktury zębów w jamie ustnej. Nie jest to jednak metoda, która wyleczy przyczynę takiego stanu rzeczy. Dlatego też szynowanie powinno być przeprowadzone razem z równoległym leczeniem farmakologicznym i chirurgicznym. Szynowanie zębów niesie ze sobą wiele korzyści dla pacjenta – przede wszystkim procedura ta odwleka w czasie moment ekstrakcji zęba lub konieczność zastosowania uzupełnień protetycznych.

Materiały do szynowania zębów – szerokie zastosowanie w stomatologii

Do zabiegu szynowania zębów wykorzystuje się włókna kompozytowe lub szklane. Nie jest to jednak jedyne ich zastosowanie. Trzeba przyznać, że są wyjątkowe w swojej uniwersalności. Doskonale radzą sobie jako materiał do wykonywania aparatów ortodontycznych oraz przy wzmocnieniach ruchomych części protez. Co więcej, stosuje się je także w koronach i mostach kompozytowych. Materiały do szynowania zębów znajdują zastosowanie nawet w endodoncji – służą do modelowania wkładów koronowo-korzeniowych.

Wyjątkowe cechy materiałów do szynowania zębów

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór włókien kompozytowych i szklanych, które charakteryzują się przede wszystkim dużą elastycznością, co daje lekarzowi komfort pracy, a pacjentowi wygodę użytkowania. Za ich stosowaniem zdecydowanie przemawia estetyka, a także ponadprzeciętna odporność na uszkodzenia i wytrzymałość. Praca z włóknami, które znajdziesz w naszej ofercie, jest mało inwazyjna, co jest ważne dla pacjenta, a produkty nadają się do łatwej aplikacji. Ze względu na te właściwości nasze materiały do szynowania zębów są chętnie wybierane przez specjalistów z wielu dziedzin stomatologii.

Czytaj więcej

Aktywne filtry