Frezy Ceramiczne

Wysokiej jakości frezy ceramiczne

W stomatologii i protetyce niezwykle przydatne są frezy. Doskonale nadają się one do szlifowania różnego rodzaju materiałów, np. gipsu, metali...

Wysokiej jakości frezy ceramiczne

W stomatologii i protetyce niezwykle przydatne są frezy. Doskonale nadają się one do szlifowania różnego rodzaju materiałów, np. gipsu, metali szlachetnych, tytanu, ceramiki itp. Dużą popularnością cieszą się frezy ceramiczne z unikalną strukturą ząbków i rowków. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wysokiej jakości frezy ceramiczne, które wykonane są ze stali nierdzewnej i wytrzymałego tlenku cyrkonu. Skutecznie obrabiają i usuwają one np. akryl i nie powodują kłopotliwego nagrzewania się, drgań i innych nieprzyjemnych efektów ubocznych. Ich zaletą jest również zminimalizowane ryzyko uszkodzeń opracowywanych materiałów.

Uniwersalne frezy ceramiczne

Praca z frezami ceramicznymi jest bardzo komfortowa, precyzyjna i co najważniejsze, wydajna. Przede wszystkim są one niezwykle lekkie. Frezy ceramiczne umożliwiają wykonywanie nawet szczególnie delikatnych prac. Warto także wiedzieć, że oferowane przez nas produkty są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne i dużo bardziej wytrzymałe niż większość tradycyjnych frezów. Wyróżnia je ekstremalna twardość i małe ryzyko złamania. Poza tym prezentują się bardzo elegancko.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż dostępne w naszym sklepie frezy ceramiczne stanowią doskonałą alternatywę w przypadku uczulenia na metale, ponieważ nie powodują reakcji alergicznych. Co więcej, ich dezynfekcja i sterylizacja nie przysparza większych problemów. Ich zaletą jest wszechstronność zastosowania oraz uniwersalność, bowiem pasują niemal do każdej frezarki. Świetnie sprawdzają się do opracowywania m.in. cyrkonu, szyn zgryzowych, protez akrylowych, czy akrylu dentystycznego. W przypadku akrylu umożliwiają obróbkę i frezowanie kształtu, a w przypadku cyrkonu korektę kształtu oraz czyszczenie punktu mocowania.

Czytaj więcej

Aktywne filtry