Kubki jednorazowe

Kubki jednorazowe - niezbędne w każdym gabinecie

W gabinetach stomatologicznych w celu zachowania szczególnego bezpieczeństwa pacjentów często korzysta się z naczyń jednorazowych, m.in....

Kubki jednorazowe - niezbędne w każdym gabinecie

W gabinetach stomatologicznych w celu zachowania szczególnego bezpieczeństwa pacjentów często korzysta się z naczyń jednorazowych, m.in. kubków. Są one potrzebne, gdy pacjent ma przepłukać jamę ustną lub też potrzebuje napić się wody. Dentyści decydują się niekiedy na zakup kolorowych kubeczków, które pozwalają uniknąć pomyłki. Jest to przydatne w sytuacji, gdy w gabinecie znajduje się kilka osób albo pojawia się konieczność podania różnych płynów i preparatów. Kolorowe kubki chętnie wybierają także stomatolodzy dziecięcy. Różnorodne barwy mogą odwrócić uwagę dziecka od zabiegu, pomóc zrelaksować się, czy też zachęcić do przyjęcia koniecznego preparatu. Kubki przeznaczone do gabinetów stomatologicznych cechują się wysoką jakością i nie są toksyczne dla ludzi. Mogą mieć kontakt zarówno z produktami spożywczymi, jak i leczniczymi.

Papierowe kubki jednorazowe

Doskonałą alternatywą dla kłopotliwych w utylizacji plastikowych kubków są kubki wykonane z papieru. Ich główną zaletą jest to, iż są one przyjazne dla środowiska naturalnego. Papier rozkłada się znacznie szybciej niż plastik, a poza tym nie uwalnia do gleby i wód tylu szkodliwych substancji, co tworzywa sztuczne. Poza tym bardzo łatwo poddać go recyklingowi. Papierowe odpady często przerabiane są np. na papier toaletowy. Warto wiedzieć, że papierowe kubki są zgodne z najnowszą ustawą ograniczającą wykorzystanie plastikowych produktów jednorazowych. Ograniczenia dotyczą już nie tylko punktów gastronomicznych, ale także gabinetów medycznych. Wbrew pozorom papierowe kubki są bardzo odporne i trwałe. Często lepiej tolerują wyższe temperatury niż plastik. Mają ergonomiczny kształt, dzięki czemu korzystanie z nich jest naprawdę wygodne. Co ważne, nie ślizgają się w dłoni, więc minimalizuje to ryzyko rozlania płynu.

Czytaj więcej

Aktywne filtry