Kategorie

Opatrunki

Bezpieczne opatrunki na wszystkie rany

Podstawą opatrywania ran są różnego rodzaju plastry i opatrunki. Zapobiegają one zabrudzeniu rany i przedostaniu się do niej niebezpiecznych drobnoustrojów. Poza tym mogą one wchłonąć niewielką ilość krwi. W naszej ofercie znaleźć można m.in. praktyczny tkaninowy plaster na szpulce. Dzięki zawartości tlenku...

Bezpieczne opatrunki na wszystkie rany

Podstawą opatrywania ran są różnego rodzaju plastry i opatrunki. Zapobiegają one zabrudzeniu rany i przedostaniu się do niej niebezpiecznych drobnoustrojów. Poza tym mogą one wchłonąć niewielką ilość krwi. W naszej ofercie znaleźć można m.in. praktyczny tkaninowy plaster na szpulce. Dzięki zawartości tlenku cynku klej nie powoduje podrażnień skóry. Plaster ten jest bardzo wytrzymały i idealnie przylega do skóry.

Nowoczesne samoprzylepne opatrunki wewnątrzustne

W gabinetach stomatologicznych i ortodontycznych powinny znaleźć się samoprzylepne opatrunki wewnątrzustne. Przydają się one podczas zabiegów ekstrakcji zębów, implantacji, leczeniu ortodontycznym, czy też zabiegach i leczeniu przyzębia. Tego typu opatrunki skutecznie zabezpieczają ranę przed zakażeniem i znacznie przyśpieszają procesy gojenia. Dzięki nim rana jest chroniona przed kontaktem nie tylko z bakteriami, ale także jedzeniem, czy nawet dymem papierosowym. Poza tym zmniejszają one ból w jamie ustnej, zapobiegają otarciom podczas noszenia aparatu, zabezpieczają przed utratą fluoru. Przydają się również jako ochrona wrażliwych zębów, dziąseł, języka. Opatrunek pozwala także odświeżyć smak w jamie ustnej po przebytym zabiegu. Warto wiedzieć, że przykleja się on na ślinę, jest bardzo przyczepny i łatwo go przyciąć do pożądanych wymiarów. W składzie zawiera cenną witaminę E oraz polimer hydrofilowy, który zapobiega odklejaniu się opatrunku.

Chirurgiczny opatrunek w paście – praktyczne rozwiązanie

Przydatnym i wygodnym rozwiązaniem są opatrunki chirurgiczne w formie hydrofilnej pasty na bazie celulozy. Są one obojętne dla tkanek i całkowicie resorbowalne. Dzięki nim rana przez jakiś czas nie ma kontaktu ze środowiskiem jamy ustnej, bakteriami, resztkami jedzenia. Zapobiegają one przypadkowemu podrażnieniu rany. Przylegają nawet do wilgotnych i krwawiących miejsc.

Więcej

Opatrunki 

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów