Tampony, waty, kompresy , wałeczki - Molarr Łódź

Kategorie

Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów
Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów

Tampony, waty, kompresy i wałeczki – niezbędne wyposażenie każdego gabinetu

W każdym gabinecie lekarskim warto zadbać o odpowiednią ilość środków ochronnych i higienicznych. Różnego rodzaju tampony, kompresy, wałeczki, czy też waty przydają się szczególnie podczas zabiegów, opatrywania ran, czy też czynności stomatologicznych.

Kompresy i tampony medyczne

Szerokie zastosowanie medyczne mają m.in. kompresy w wersji jałowej lub niejałowej. Można ich użyć do wszelkiego rodzaju ran. Ich brzegi są składane do wewnątrz, dzięki czemu nie wysnują się z nich luźne, drażniące nitki. Z kolei do tamowania krwi bardzo przydatne są tampony absorpcyjne nasączone żelatyną i srebrem, które słynie z właściwości antybakteryjnych. Są one całkowicie sterylne i stosuje się je na otwarte rany. Istotne jest również to, iż można łatwo dociąć je do potrzebnych rozmiarów.

Praktyczne wałeczki stomatologiczne

W każdym gabinecie stomatologicznym powinny znaleźć się wysokiej jakości bawełniane wałeczki. Ich zadaniem jest odsączanie śliny oraz krwi w trakcie zabiegów. Znacznie ułatwiają one pracę lekarza i są komfortowe dla pacjentów. Szczególnie dobrze sprawdzają się wałeczki bezpyłowe z dodatkowo utwardzoną powierzchnią. Są one w stanie utrzymać swój kształt w trakcie nasiąkania, a ponadto się nie rozdzielają.

Lignina i nowoczesne pampersy policzkowe

Do odsączania śliny w gabinetach stomatologicznych przydaje się chłonna lignina. Nie podrażnia ona skóry i nie powoduje reakcji alergicznych. Oprócz tego lignina świetnie sprawdza się podczas opatrywania niewielkich ran.

Doskonałym rozwiązaniem jest także zastosowanie pampersów policzkowych, które są w stanie pochłonąć dużą objętość śliny. Wkłada się je w kieszonki policzkowe i działają przez prawie pół godziny. Są one bardzo wygodne zarówno dla lekarza, jak i pacjenta.