Nici Chirurgiczne - Molarr Łódź

Kategorie

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Wytrzymałe nici chirurgiczne

Nici chirurgiczne są inaczej określane jako szwy i stanowią podstawowy materiał chirurgiczny. Są one niezbędne podczas zaopatrywania ran znajdujących się nie tylko wewnątrz organizmu człowieka, ale także tych, które powstały w wyniku przerwania ciągłości skóry lub też głębszych warstw ciała. Szwy są powszechnie wykorzystywane również przez lekarzy weterynarii. Ich założenie pozwala na zbliżenie przerwanych tkanek. Dzięki temu naprawdę szybko może rozpocząć się proces gojenia. W przypadku regularnych ran szycie umożliwia nawet rychłozrost. Bardzo często założenie nici chirurgicznych jest absolutnie niezbędną czynnością. Istotne jest również to, iż dają one znacznie lepszy efekt estetyczny. Blizny są dzięki nim mniejsze, bardziej regularne i dużo mniej widoczne.

W naszym sklepie internetowym można znaleźć m.in. wytrzymałe niewchłanialne niebieskie nici wykonane z poliamidu, które znajdują zastosowanie np. w stomatologii, okulistyce, neuro- i mikrochirurgii. Do nici dołączone są atraumatyczne igły. Warto wiedzieć, że wszystkie produkty są całkowicie sterylne i wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami, o czym świadczą liczne certyfikaty i atesty.

Wchłanialne nici chirurgiczne – komfort i bezpieczeństwo

Coraz częściej lekarze decydują się na zastosowanie wchłanialnych nici chirurgicznych. Ich ogromną zaletą jest to, iż nie wymagają zdejmowania, bowiem po pewnym czasie ulegają całkowitej absorpcji. Oferujemy wysokiej jakości szwy wykonane z kwasu poliglikolowego, które skutecznie zamykają tkanki miękkie. Mają one gładką powierzchnię, ułatwiającą wykonywanie zabiegu i uniemożliwiającą przypadkowe uszkodzenie tkanki. Są one bardzo poręczne i elastyczne, odporne na rozciąganie. Dostępne są różne rozmiary i warianty końcówek szwów, w zależności od potrzeb.