Igły i szydła - Molarr Łódź

Kategorie

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Wysokiej jakości igły i szydła weterynaryjne

W weterynarii bardzo często pojawia się konieczność zszycia przerwanych tkanek. Pomocne w tym mogą być różnej wielkości i kształtu igły oraz szydła chirurgiczne. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wysokiej jakości narzędzia do szycia, które zapewniają wygodną i precyzyjną pracę. Dostępne u nas igły i szydła pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów. Wyróżnia je duża wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania. Zostały wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami medycznymi, o czym świadczą liczne atesty i certyfikaty.

Precyzyjne igły weterynaryjne

W naszej ofercie znajdziesz precyzyjne igły weterynaryjne. Nie brakuje przede wszystkim różnej długości igieł do szycia skóry. Dostępne są zarówno igły naostrzone, jak i tępe, z zaokrąglonym czubkiem. Tępy koniec igły jest szczególnie przydatny podczas zakładania szwów pod kontrolą palca, gdyż zmniejsza ryzyko zakłucia. Igły z zaokrąglonymi czubkami są też wskazane do szycia miąższowych narządów, kiedy nie ma konieczności ich mocnego przecinania lub przebijania.

Oprócz tego warto zaopatrzyć się w igłę z oliwką do zatok okołoodbytowych. Stosuje się ją do płukania zatok okołoodbytowych zwierzęcia. Nieco zagięta igła jest zakończona tzw. oliwką, czyli zaokrągloną końcówką, minimalizującą ryzyko obrażeń.

Niezawodne szydła weterynaryjne

W naszym sklepie internetowym dostępne są także wysokiej jakości szydła weterynaryjne. To narzędzia, których głównym zadaniem jest zakładanie drutów obwodowych i szwów w celu dokładnego zszycia ran lub podczas operacji. Instrumenty te posiadają spiczaste końcówki robocze z niewielkim otworem do nawlekania szwu. Warto wiedzieć, że tępe zakończenie narzędzia chroni przed przebiciem naczyń. Szydła mają długą część roboczą, dzięki czemu umożliwiają dotarcie nawet do głęboko położonych struktur anatomicznych.