Igły i szydła

Igły i szydła

Wysokiej jakości igły i szydła weterynaryjne

W weterynarii bardzo często pojawia się konieczność zszycia przerwanych tkanek. Pomocne w tym mogą być różnej wielkości i kształtu igły oraz...

Wysokiej jakości igły i szydła weterynaryjne

W weterynarii bardzo często pojawia się konieczność zszycia przerwanych tkanek. Pomocne w tym mogą być różnej wielkości i kształtu igły oraz szydła chirurgiczne. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wysokiej jakości narzędzia do szycia, które zapewniają wygodną i precyzyjną pracę. Dostępne u nas igły i szydła pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów. Wyróżnia je duża wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania. Zostały wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami medycznymi, o czym świadczą liczne atesty i certyfikaty.

Precyzyjne igły weterynaryjne

W naszej ofercie znajdziesz precyzyjne igły weterynaryjne. Nie brakuje przede wszystkim różnej długości igieł do szycia skóry. Dostępne są zarówno igły naostrzone, jak i tępe, z zaokrąglonym czubkiem. Tępy koniec igły jest szczególnie przydatny podczas zakładania szwów pod kontrolą palca, gdyż zmniejsza ryzyko zakłucia. Igły z zaokrąglonymi czubkami są też wskazane do szycia miąższowych narządów, kiedy nie ma konieczności ich mocnego przecinania lub przebijania.

Oprócz tego warto zaopatrzyć się w igłę z oliwką do zatok okołoodbytowych. Stosuje się ją do płukania zatok okołoodbytowych zwierzęcia. Nieco zagięta igła jest zakończona tzw. oliwką, czyli zaokrągloną końcówką, minimalizującą ryzyko obrażeń.

Niezawodne szydła weterynaryjne

W naszym sklepie internetowym dostępne są także wysokiej jakości szydła weterynaryjne. To narzędzia, których głównym zadaniem jest zakładanie drutów obwodowych i szwów w celu dokładnego zszycia ran lub podczas operacji. Instrumenty te posiadają spiczaste końcówki robocze z niewielkim otworem do nawlekania szwu. Warto wiedzieć, że tępe zakończenie narzędzia chroni przed przebiciem naczyń. Szydła mają długą część roboczą, dzięki czemu umożliwiają dotarcie nawet do głęboko położonych struktur anatomicznych.

Czytaj więcej

Aktywne filtry