Akcesoria

Akcesoria

Akcesoria chirurgiczne niezbędne w gabinecie weterynaryjnym

W każdym gabinecie weterynaryjnym niezbędne jest wysokiej jakości wyposażenie, odpowiednie do przyjmowanych gatunków zwierząt...

Akcesoria chirurgiczne niezbędne w gabinecie weterynaryjnym

W każdym gabinecie weterynaryjnym niezbędne jest wysokiej jakości wyposażenie, odpowiednie do przyjmowanych gatunków zwierząt i rodzaju wykonywanych czynności. Weterynarze, którzy specjalizują się w chirurgii, muszą zaopatrzyć się w precyzyjne narzędzia, np. dłuta, retraktory, haki itp. Oprócz tego potrzebne są także dodatkowe akcesoria, np. kleszczyki intubacyjne. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wytrzymałe akcesoria chirurgiczne do Twojego gabinetu weterynaryjnego. Wyprodukowane zostały ze stali chirurgicznej i są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz różnego rodzaju środki chemiczne.

Niezawodne trokary weterynaryjne

W naszym sklepie internetowym dostępne są m.in. trokary, czyli narzędzia chirurgiczne mające kształt rurowej prowadnicy z umieszczonym w niej trzpieniem. Trokary wykorzystywane są zazwyczaj w chirurgii endoskopowej, a ich celem jest wytworzenie kanału przez powłoki ciała do jamy opłucnej, otrzewnej, przestrzeni zaotrzewnowej albo jeszcze innych części ciała. Warto wiedzieć, że kaniule trokaru mają na końcach uszczelki, które zapobiegają ucieczce wprowadzonego do jamy ciała gazu w celu podtrzymania odmy. Oprócz tego w weterynarii trokary są stosowane do upuszczenia gazów, np. przy wzdęciach żwacza w przypadku bydła.

Wysokiej jakości kleszczyki do intubacji

W gabinecie weterynaryjnym mogą Ci się przydać także kleszczyki do intubacji. Są one delikatnie wygięte i służą do używania ich w jamie ustno-gardłowej podczas zabiegów. Kleszczyki pozwalają m.in. na usunięcie ciała obcego z jamy ustnej lub gardła, ale są pomocne także podczas wprowadzania sondy nosowo-żołądkowej do przełyku lub rurki dotchawiczej do krtani. Oferowane przez nas narzędzia mają doskonale wyprofilowany kształt, co znacznie ułatwia posługiwanie się nimi.

Czytaj więcej

Aktywne filtry