DŹWIGNIE I DŁUTKA - Molarr Łódź

Kategorie

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 35 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 35 elementów

Dźwignie korzeniowe i dłuta do gabinetu weterynaryjnego

Podczas weterynaryjnych zabiegów stomatologicznych bardzo często konieczne jest użycie różnego rodzaju dłut lub dźwigni korzeniowych. Dłuta przydają się szczególnie w implantologii. Z kolei dźwignie korzeniowe to narzędzia wykorzystywane podczas wyważania korzeni z zębodołów (również tylko pojedynczych). Warto wiedzieć, że z powodzeniem można ich używać także w przypadku zwichnięcia zęba. Bardzo często okazuje się, że jakiś korzeń został już wcześniej usunięty, a dotarcie do drugiego wymaga wyłamania przegrody międzykorzeniowej. Właśnie w takim przypadku niezbędna okazuje się dźwignia korzeniowa.

Szeroki wybór dźwigni korzeniowych

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są dźwignie korzeniowe o różnej wielkości i kształtach. Mają one ergonomiczne i doskonale wyprofilowane rączki, które zapewniają wysoki komfort pracy oraz pewny chwyt. Wiele z nich ma uchwyty idealnie dostosowane do kształtu dłoni, a w dodatku bardzo grube i solidne. Oferowane przez nas narzędzia wykonano z wysokiej jakości stali chirurgicznej, wyróżniającej się ogromną wytrzymałością. Warto także wiedzieć, że nasze instrumenty są wielokrotnego użytku i mogą być dezynfekowane, czyszczone oraz sterylizowane.

Dysponujemy także szczególnym rodzajem dźwigni, przeznaczonym głównie do usuwania apeksów, czyli fragmentów korzeni pozostałych po wcześniejszych zabiegach. Większość dostępnych w naszym sklepie dźwigni korzeniowych jest zakończona ostrym dziobem, umożliwiającym sprawne podważenie korzenia. Co więcej, znajdziesz u nas zarówno dźwignie lewo-, jak i prawostronne, a wybór zależy od tego, które korzenie będą usuwane. Dostępna jest także dźwignia luksująca, która umożliwia atraumatyczną ekstrakcję zęba. Tego typu narzędzie pozwala przede wszystkim zachować spójność zębodołu.