NOŻYCZKI

Nożyczki – profesjonalne narzędzia chirurgiczne w gabinecie weterynaryjnym

Żadna lecznica weterynaryjna nie może obejść się bez nożyczek chirurgicznych – to podstawowe elementy...

Nożyczki – profesjonalne narzędzia chirurgiczne w gabinecie weterynaryjnym

Żadna lecznica weterynaryjna nie może obejść się bez nożyczek chirurgicznych – to podstawowe elementy wyposażenia gabinetu przeznaczonego do niesienia pomocy zwierzętom. Narzędzia dostępne w ofercie naszego sklepu dzielą się na wiele rodzajów – każdy z nich ma nieco inną charakterystykę i zastosowanie. Nożyczki różnią się między sobą wymiarami i kształtem końcówek. Służą zarówno do cięcia tkanek miękkich, jak i nici chirurgicznych czy innych materiałów szewnych. W lecznicy powinno znaleźć się co najmniej kilka różnych nożyczek, by móc dopasować odpowiednie do konkretnego zabiegu.

Funkcjonalne nożyczki weterynaryjne dopasowane do potrzeb weterynarza

W tej kategorii zebraliśmy zarówno proste, jak i zakrzywione nożyczki weterynaryjne. Modele z prostymi końcówkami doskonale sprawdzą się do cięcia nici lub materiałów opatrunkowych. Umożliwiają precyzyjne cięcie i gwarantują wygodę operowania. Z kolei wygięte i zakrzywione narzędzia są niezbędne podczas wielu zabiegów i operacji – zarówno chirurgicznych, jak i stomatologicznych. Duże znaczenie ma też kształt końcówek – oferujemy nożyczki z ostrymi lub zaokrąglonymi zakończeniami, co pozwala lekarzowi dopasować odpowiednie do charakteru zabiegu i swoich potrzeb.

Bezpieczeństwo i komfort pracy

Dostępne w tej kategorii nożyczki chirurgiczne są przeznaczone do wielokrotnego użytku – mogą być poddawane sterylizacji i dezynfekcji. Do ich wykonania wykorzystano nierdzewną stal chirurgiczną, a niektóre modele dodatkowo pokryto powłoką tytanową. Prezentowane przez nas modele są wytrzymałe i wyróżniają się dużą odpornością na m.in. substancje chemiczne. Ergonomiczny kształt pozwala na wygodne operowanie i zapewnia wysoką precyzję działania. Co więcej, jakość nożyczek została potwierdzona stosownymi certyfikatami, co oznacza, że narzędzia są bezpieczne zarówno dla czworonożnych pacjentów, jak i dla lekarza wykonującego zabieg.

Czytaj więcej

Aktywne filtry