TARKI

Tarki do zębów – niezbędne w pracy z gryzoniami

Stomatologia weterynaryjna ma różne oblicza. W przypadku wielu gatunków zwierząt konieczne jest wykonanie zabiegu usunięcia kamienia...

Tarki do zębów – niezbędne w pracy z gryzoniami

Stomatologia weterynaryjna ma różne oblicza. W przypadku wielu gatunków zwierząt konieczne jest wykonanie zabiegu usunięcia kamienia nazębnego, opracowanie ubytków czy usunięcie zęba. Nieco inaczej wygląda sprawa gryzoni i ssaków z rodziny zajęcy. Naturalna, nadmierna dysproporcja pomiędzy przyrostem a zużyciem zębów u zwierząt z tego gatunku dość często powoduje wydłużanie się zębów, co jest wskazaniem do interwencji stomatologicznej. W takich przypadkach niezbędne jest wykorzystanie specjalistycznej tarki do zębów, która powinna znaleźć się w każdym gabinecie weterynaryjnym.

Tarki do zębów – w trosce o zdrowie i komfort małych ssaków

Prezentowane przez nas w tej kategorii tarki do zębów umożliwiają przywrócenie im odpowiedniego kształtu, co jest jednym z najważniejszych warunków zachowania zdrowia zwierzęcia. Choć z reguły tarka jest niezbędnym elementem wykorzystywanym podczas zabiegów stomatologicznych u małych ssaków, ma też więcej zastosowań. Nierzadko to profesjonalne akcesorium jest przydatne do wygładzania zębów zwierząt innych gatunków, szczególnie po złamaniu czy ukruszeniu korony. Szybka interwencja przywraca czworonogowi dobre samopoczucie, apetyt i komfort m.in. podczas jedzenia.

Ergonomiczne akcesoria, które ułatwią codzienną pracę

W tej kategorii umieściliśmy praktyczne tarki do zębów, które stanowią podstawowy element wyposażenia każdego nowoczesnego gabinetu weterynaryjnego. Oferowane przez nas narzędzia są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co sprawia, że są solidne i wyróżniają się dużą wytrzymałością. Tarka jest wygodna dla specjalisty – ergonomiczna rączka zapewnia dobrą chwytność, a tym samym precyzję działania. Nasze tarki do zębów mogą być sterylizowane i dezynfekowane. Co więcej, posiadają niezbędne atesty, a ich jakość potwierdzają certyfikaty.

Czytaj więcej

Aktywne filtry