SONDY

SONDY

Sondy i zgłębniki stomatologiczne do gabinetu weterynaryjnego

Stomatologia weterynaryjna to stale rozwijająca się dziedzina, która wymaga zastosowania niezawodnych narzędzi. Niezwykle...

Sondy i zgłębniki stomatologiczne do gabinetu weterynaryjnego

Stomatologia weterynaryjna to stale rozwijająca się dziedzina, która wymaga zastosowania niezawodnych narzędzi. Niezwykle przydatne są m.in. sondy periodontologiczne i zgłębniki. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wysokiej jakości instrumenty, które umożliwią Ci precyzyjną i wygodną pracę. Warto wiedzieć, że są to przyrządy przeznaczone do wielokrotnego użytku, które można poddawać dezynfekcji i sterylizacji.

Precyzyjne sondy periodontologiczne

W naszej ofercie nie brakuje precyzyjnych sond periodontologicznych, które służą do mierzenia głębokości kieszonki przyzębnej. Są one wykonane z wysokiej jakości stali chirurgicznej i cechują się dużą wytrzymałością. Dzięki sondom bez problemu wykryjesz wszelkie nierówności na powierzchni zębów. Jest to niezwykle przydatny instrument do szybkiego i bezbłędnego diagnozowania schorzeń periodontologicznych. Sondy wyposażone są w rozwartokątne końcówki pracujące. Warto wiedzieć, że narzędzia te zabezpieczają tkankę przyzębia przed traumatyzacją, a także pozwalają ocenić wrażliwość tkanki.

Oprócz tego warto zaopatrzyć się także w sondę periodontologiczną z kulką typu WHO. Służy ona do wykrywania patologicznych kieszonek przyzębnych, kamienia nad- i poddziąsłowego, a także krwawienia.

Wysokiej jakości zgłębniki endodontyczne

W każdym gabinecie weterynaryjnym powinien znaleźć się wysokiej jakości zgłębnik endodontyczny. Jest to narzędzie ułatwiające wykrywanie ubytków zębowych. Poza tym umożliwia ono sprawdzenie wytrzymałości i szczelności wypełnień stomatologicznych. Oferowane przez nas zgłębniki mają antypoślizgowe rękojeści i ostre końcówki ustawione pod różnymi kątami, zależnie od modelu. Znacznie przyspieszają one wykrywanie pęknięć i rozpoznawanie lokalizacji ujść kanałów.

Czytaj więcej

Aktywne filtry