SZCZĘKOROZWIERAKI

SZCZĘKOROZWIERAKI

Szczękorozwieraki – akcesoria, które ułatwiają codzienną pracę

Do gabinetów weterynaryjnych często trafiają zwierzęta, które wymagają interwencji stomatologicznej. W przypadku...

Szczękorozwieraki – akcesoria, które ułatwiają codzienną pracę

Do gabinetów weterynaryjnych często trafiają zwierzęta, które wymagają interwencji stomatologicznej. W przypadku czworonogów leczenie schorzeń w obrębie jamy ustnej nie jest tak prostym zadaniem, jak u ludzi. Dla zwierząt każda wizyta u weterynarza wiąże się ze stresem, szczególnie jeśli cierpią przez ból. Przez to niemal każdy inwazyjny zabieg stomatologiczny musi odbyć się w pełnej narkozie. Podczas procedury specjalista korzysta ze specjalnych akcesoriów, takich jak np. szczękorozwieraki – są dostępne w tej kategorii.

Elementy dopasowane do anatomii czworonożnych pacjentów

Zabiegu stomatologicznego może wymagać każde domowe zwierzę – do klinik zgłaszają się najczęściej opiekunowie gryzoni, małych ssaków, kotów lub psów. Właśnie dlatego przygotowaliśmy szeroki wybór szczękorozwieraków, które z powodzeniem można dopasować do gabarytów niemal każdego czworonożnego pacjenta. Akcesoria mają różne kształty i wielkości, jednak wszystkie dostępne modele działają w podobny sposób. Ich zadaniem jest zablokowanie jamy ustnej zwierzęcia, by uniemożliwić mu wykonywanie gwałtownych ruchów. Takie działanie pozwala specjaliście bezpiecznie wykonać zabieg stomatologiczny bez ryzyka przypadkowego uszkodzenia tkanek pacjenta.

Solidne szczękorozwieraki do profesjonalnych lecznic weterynaryjnych

Elementy, które mają zabezpieczać pysk zwierzęcia, muszą być trwałe – specjalista wykonujący zabieg stomatologiczny musi czuć się z nimi pewnie. W tej kategorii zgromadziliśmy szczękorozwieraki ze stali nierdzewnej – są całkowicie bezpieczne zarówno dla lekarza, jak i zwierzęcia. Co więcej, są wytrzymałe i trwałe, dzięki czemu sprawdzą się podczas każdego zabiegu. Warto wyposażyć gabinet w kilka rozmiarów rozwieraków, co pozwoli na dopasowanie idealnej wielkości i kształtu do jamy ustnej czworonożnego pacjenta.

Czytaj więcej

Aktywne filtry